Mesajı Okuyun
Old 01-01-2015, 19:09   #2
Mesut ÇETİN

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba sayin yetkili,
Bundan yaklaşık üç ay önce hassasiyet sorunu ile başvurduğum disci 4 disimin yandan damak ile birlestigi aşınma ve hassasiyet olan noktalara mini dolgular(yama gibi) yaptı fakat hassasiyet sorunum gecmeyince başka bir hekime başvurdum. Bu ikinci dişçi bakar bakmaz film vs çekmeden hassasiyetin gecmeyecegini söyleyerek bu dişlere zirkonyum yapılması gerektiğini söyledi. Bu arada ben zirkonyumun da diğer islem gibi ufak bir müdahale olduğunu sandığım icin kabul ettim.uyusturup işleme başladı, ancak işlem bitip aynayi elime aldigimda dişlerimin kesildiğini görünce şok oldum ustelik bana sormadan iki diş daha ekleyip alti dişimi kesmisti ve hiçbirinde çürük yoktu.tartismaya başladım,yeterince bilgi vermediğini,benim dishekimi olmadimi ve böylesine ciddi bir müdahalede yeterince bilgi vermesi gerektiğini söyledim. Diger iki disim icin de birbirinden farklı bahaneler buldu:çürük başlamış, diğer dişleri tutturmak için(oysa ayrik yapıldı bir tutturma yok) aralık olduğu için estetik görüntü hoş degil gibi bahaneler(oysa benim estetik ile ilgili talebim asla olmadi)
Olan oldu diyerek tedaviye devam ettim ancak bitmesine rağmen şikayetlerim bitmedi, kaplama dişin ikisi ayni gün cikti oysa kalıcı olarak yapistirilmisti,tedavi sureci istediğim gibi yurumedi ve sorunlar sanki benim hatammis gibi gecistirildi.agzimin yapısı bozuldu ve konuşmamda s, Ş gibi harfleri soyleyisim değişti.ayrıca konuşurken yapılan dişler üst dişlerime takır takır carpıyor.dişlerim takılırken ısrarla yükseklik sorunu olduğunu soylememe rağmen sana öyle geliyor diye geçiştirp düzeltmedi,gerçekten mücadele halinde bir süreç yaşadım dişçi ile ve bu çok yorucu. En önemlisi yaptığım araştırmalarda kaplamanın son çare olduğunu öğrendim. Ve çürük bile olmayan 6 disimin kesilmesi beni çok yipratti. Elimde belge olarak dişler kesildikten sonra çekilen film ve odeme yaptığım slipler var(esimin kredi kartından odedim) uc ay kadar once gittigim eski discimden dislerimde çürük olmadığına dair rapor alabilirim ve farkli bir disçiye gitsem boşa ve yanlış kaplama yapıldığını söyleyeceklerine eminim.benim sormak istedigim bu durumda dava açsam bu hekim maddi veya nanevi ceza alir mi.veya ödediğim ücreti geri alip başka bir hekime tedavi olabilir miyim. Benim sapasağlam dişlerim bir tüccar kilikli dişçi yüzünden kesildi başka birinin bu durumu yaşamasına engel olmak istiyorum.
saygilarimla

Sayın KONUK,

Geçmiş olsun.Tedavinize başlanılmadan sizin tam olarak aydınlatılmanız gerekiyor idi.Sanırım burda bir eksiklik var.
Konusunda uzman bir hukukcudan destek alarak elinizdeki ne kadar bilgi ve belge var ise hukuki yollara başvurabilir şartlar oluşmuş ise tazminat talebinde bulunabilirsiniz.
Şikayetinizi hem Diş Tabibleri Birliği'ne ve BİMER üzerinden Başbakanlıga da yapabilirsiniz.
Size mutlaka yapılan incelemeden sonra yanıt verilecektir.
Bağımsız mahkemelerin vereceklerini kararlar hakkında yorum yapmamız yerinde bir davranış değildir.Mahkeme sürecini izlemek ve beklemek gerekir.
Acil şifalar dileklerimle ve saygılarımla.

Ecz.Mesut ÇETİN