Mesajı Okuyun
Old 03-11-2009, 14:15   #7
Konuk

yanlış anlamadıysam anayasa mahkemesinde bozulan karar sonucunda verilen aradan sonra bekar annelerin çocuklarına baba soyadını verebileceği şeklinde değiştirilebilir değil mi ...peki bu 1 yıllık süre ne zaman dolacak acaba

çocuk 18 yaşında kendisi babasına dava açarsa bu sadece babalık için mi olur sanırım 18 yaşından sonra nafaka falan olmaz (o tarihte annenin durumunun da iyi olacağını varsayıyoruz ,18 yaşından sonra babaya çocuğa bakma yükümlülüğü verilir mi)

bekar anne olmak memuriyete engel teşkil etmiyorsa ,dava açarsam bu davalar yüzünden olumsuz bir durum çıkar mı (kanunda suç olarak belirtilmediğini söylemişsiniz,yeni meydana gelen bir olayda kanunda suç olarak tespit edilmediği ve bu konuda yönetmelik te bulunmadığı halde bir polis memuru eşcinsel olduğu için memuriyetten atıldı....belki konular karşılaştırılamaz ama kamuoyunda aynı kategoride görüldüğünden beni şüpheye düşürdü)

bir de tüm bu kanuni yollara başvurmassak baba öldükten sonra çocuk mirastan yararlanmak için başvuru yapabilir mi?? (o durumda dna ile durum tespit edilip haklarını alabilir mi)

biliyorum forumu fazla işgal ediyorum ancak bu çelişkilerden dolayı dava açıp açmamaya karar veremediğimden fikirlerinizi almaya çalışıyorum

tüm uzmanlara teşekkür ederim