Mesajı Okuyun
Old 02-11-2009, 14:38   #1
Konuk

Varsayılan Evilik dışı çocuk/ Baba adı, kimliği/ Memuriyet - Ahlaka aykırı hareket

evlilik dışı bir ilişkiden 6 yaşında bir kızım var,küçük biryerde yaşadığım için bugüne kadar kimliğini çıkaramadım,şimdi okula gideceği için kimliğini çıkarmak zorundayım,ama beni korkutan bikaç şey var

öncelikle baba olmadan kimliği baba üzerine çıkarmak mümkün mü

doğum belgesinde babayla ilgili bilgi yok ancak hastane çıkış belgesinde baba adı geçiyor bu belgeyle baba soyadı verilebilir mi

böyle verilemiyorsa 2 şahitle baba adı verilebildiğini duydum bu doğru mu

baba olmadan baba soyadı verilemiyorsa benim soyadımı aldığında....

babamın soyadını alacağı için baba adı olarak baba adı mı geçecek benim babamın adını mı alacak

üniversite mezunuyum ücretli öğretmenlik yapıyorum evlilik dışı çocuğumun olması öğretmenlik yapmamı engeller mi (sonuçta ücretli öğretmenlik il veya ilçe milli eğitim müdürlüğünün ve okul müdürünün insiyatifinde olan bir durum yasal olarak değilse bile ahlaki olarak değerlendirip öğretmenlik yapmamı engelleyebilirler bu durumda yasal bir hakkım var mı)

kpps ile memur atamam yapılacak ve güvenlik soruşturması geçiricem bu soruşturmada adab ve ahlaka aykırı davranışta bulunmak diye bir madde var evlilik dışı benim soyadımı taşıyan bir çocuğum olması memur olmamı engeller mi güvenlik soruşturması sonucunda ,eğer engellerse benim yasal bir itiraz hakkım var mı

bunların dışında kimlik çıkarmadan babasına karşı tazminat nafaka ve babalık davası açabilir miyim (baba daha sonra evlendi bir çocuğu var ,çocuğuma doğduğundan beri ben baktırıyorum ve bakıyorum,hastane faturaları bile benim adıma ancak kreş faturaları ve hastane faturaları kayıp elimde değil)

kimlik çıkarmadan dava açarsam kızımın benden alınacağı sosyal hizmetlere verileceği dava sonucunda karar verlieceği söyleniyor ,bu bilgi doğru mu

benim ve kızımın psikolojisi bozuk,maddi durumum da iyi değil ,ev ortamım uygun değil fiziksel olarak (700 lira ücretli öğretmenlik maaşı alıyorum,ama ailemin durumu iyi ve memur olma şansım var) ,eğer dava açarsam ve karşı taraf isterse kızım bu koşullar nedeniyle benden alınıp babaya verilebilir mi veya baba istemezse yine bu koşullar nedeniyle sosyal hizmetelere verilebilir mi (sürekli olarak)

eğer dava açarsam bu davalar sırasında benim ve kızımın mahkemeye gitmesine gerek kalır mı,sadece vekalaet vererek dava sürdürülebilir mi,kızımın ruh sağlığı için davanın gizli olması talep edilebilir mi

babanın maddi imkanı yok nafaka veya tazminat için ve çocuğun bakımına hiçbir katkısı yok,bu durumda yine de tazminat veya nafaka vermesi kararlaştırılabilir mi

böyle davalarda barodan ücretsiz avukatlık hizmeti alabiliyor muyuz (maddi imkanımız yok)

ve yine bu davalar benim memur olmamı engeller mi ,yüz kızartıcı suça girer mi

önce dava açıp sonra kimlik çıkarmam mı gerekir,önce kimlik çıkartıp sonra dava açmam mı gerekir

veya memuriyetime engel değilse direk üzerime kimliğini çıkarayım mı

TEŞEKKÜRLER