Mesajı Okuyun
Old 14-02-2009, 17:14   #5
avturker

Özür dilerim, amacım kirliliğe sebep olmak değildi sadece güncel konuların mesaj yazdıktan sonra görüntülendiğini sanıyordum.
Cevabınız için de teşekkür ederim.
Protokol ile kararlaştırılan evin karşı tarafa devredileceği değil evin satılıp bedelinin karşı tarafa ödeneceği.
Şunu belirtmeliyim ki müvekkilim zaten evi satıp bedelini karşı tarafa verecekti ancak karşı taraf kira gelirinden faydalanmakta ve müvekkilime kalan kredi borcunu da ödetmek istemektedir. Müvekkilim ise bankanın kredi borcunu kapatıp evi sattıktan sonra bedeli karşı tarafa verecekti. Söz konusu ev karşı tarafın yaşadığı şehirde bu sebeple onun faydalanması çok kolay, müvekkilim işlerinin yoğunluğu yüzünden gidip gelecek durumda da değil. Ev farklı ilde olduğu için bir emlakçı ile görüştük ve satılması konusunda talimat bile verdik.
Kira bedelleri konusunda bir şey kararlaştırılmamış çünkü amaç evin en erken şekilde satılması. Boşanma davası esnasında da ev boş bulunmaktadır boşanmadan sonra karşı taraf kiraya vermiştir.
Emlakçı evin bedeli konusunda karşı tarafın talep ettiği bedelin çok altında bir bedelden bahsediyor.
Ceza davasının karşı tarafın evi sattırmamak yönündeki tehditleri sebebiyle açılmış olması halinde dahi hukuk davasına etkisi söz konusu olmayacaktır?
Tekrar özür diliyorum ve cevaplarınız için teşekkür ediyorum.