Mesajı Okuyun
Old 22-12-2004, 00:41   #28
aytenagirdemir

İZMİR BAROSU İÖG'NİN WEB SAYFASINI DA KAPATTI....

İzmir Barosu İÖG'nin Web Sayfasını Kapattı
İzmir Barosu Yönetim Kurulu İşkenceyi Önleme Grubu'nun ardından, grubun Baro'nun web sitesindeki sayfasını da kapatarak içeriğine arşive taşıdı. İÖG üyesi avukatlar "Yönetim Kurulu grubumuzun tarihini de silmeye çalışıyor" diyor.

--------------------------------------------------------------------------------
BİA Haber Merkezi

20/12/2004
--------------------------------------------------------------------------------
BİA (İzmir) - İşkenceyi Önleme Grubu'nu (İÖG) kapatma kararı alan İzmir Barosu Yönetim Kurulu İÖG'nin web sayfasını da kapattı.

Tüm avukatlar ve halkın yararlandığı, içinde işkence ile ilgili mevzuat ve araştırma çalışmalarının olduğu İÖG sayfasındaki bilgiler Baro web sitesinin "arşiv" bölümüne taşındı.

İÖG sayfasına girildiğinde şu açıklama ile karşılaşılıyor:

"İzmir Barosunun 07/12/2004 Tarihli Kararı ile İşkenceyi Önleme Grubunun Faaliyetine son verilmiştir. Sayfa içeriği arşiv bölümüne taşınmıştır."

"İzmir barosu yönetim kurulu, İşkenceyi Önleme Grubu'nu (İÖG) kapatmakla kalmadı, İÖG'nin tarihini silmeye çalışıyor" diyen İÖG üyesi ve gönüllüsü avukatlar işkenceye karşı mücadeleyi sürdürmekte kararlı olduklarını ifade ediyorlar. (YS/BB)
.....
.....