Mesajı Okuyun
Old 22-05-2003, 18:27   #1
Marmara24

İyi What İs Matrix?

19 Mayıs Gençlik Bayramı'nı bahane edip ailemi ziyarete gittiğim Zonguldak'ta izledim serinin ikinci filmini( Alt yazılı olmaması sebebiyle bir daha gideceğim). İlk filmi , o dönemde herkesin dilinde olması sebebi ile sıkılmış, izlememiştim( Tıpkı Titanik'te olduğu gibi). Tabi sinemada izlemediğime pişman oldumi tv de izledikten sonra filmi.

İkinci filmi de sevdim doğrusu, fakat bana yine olması gerektiğinden kısa geldi film( Belki de beğendim filmlerin hepsi öyle geliyordur bana). Gidenleerden bir kısmı beğenmemiş filmi.Bir kısmı ise beğenmekle beraber ilk filmin daha iyi olduğunu düşünüyorlar. İlk film bir ilk olduğu için ikincinin ilki gibi bir etki yaratabilmesini beklemek hata olur kanımca. İnsanlar ilk filmde akıllarının ucundan geçmeyen bir senaryo ile karşılaştılar. İkinci film de ise artık neler olabileceği hakkında az da olsa bir fikirleri vardı. Bu sebeple ilk filme göre beğenmeyenler bence karşılaştırmada belirttiğim hususları göz ardı ediyorlar.
Ancak beni en çok şaşırtan Neo'nun dövüş sahnelerini abartılı bulanlar. Filmi anlayarak izleyenlerin bu şekilde düşündüklerini sanmıyorum.Diğerleri ise filmin sanal bir ortamda vukubulduğunu gözden kaçırmış görünüyorlar.

Hayatımızla ilgili çoğumuzn farkında olmadığı fakat önemli hususları sorgulayan filmin yıldızı Keanu Reeves film sonunda vardığı sonucu iki kelimeyle özetliyor: "Herşey sevgidir"

Peki sizce Matrix nedir?