Mesajı Okuyun
Old 31-05-2007, 00:54   #10
Cest la vie

Gercekten boyle hikayeler hep Antakya tarafindan cikiyor nedense ama yillar once duydugum bir olay, bu reenkarnasyon konusunda yazilmis kitaplarin icine gomulmeme yol acmisti.

Antakya'dan Tarsus'a bir aile gelmis, Tarsus Amerikan Koleji(TAC)'nden Ingilizce konusan bir yabanci hocayla konusmaya. Aile cok fakir, tek odali evde yasiyor, yer sofrasinda yemek yiyor falan. Ama 4-5 yaslarindaki kizlariyla hic anlasamiyorlar, kiz bu durumu hicbir sekilde kabullenemiyor, ailesini daha o yastan kucuk gormeye basliyor. Arada da ailenin anlamadigi ancak sonradan birinin 'bu ingilizce konusuyor' diyerek TAC'a yonlendirmesiyle, ingilizce oldugu anlasilan bir dilde konusuyor. Kiz ile konusan Amerikali hoca saskinliktan kucuk dilini yutuyor: Kiz akici bir ingilizceyle, oraya ait olmadigini, kendinin aslinda cok zengin ve varlikli oldugunu, simdi bu sekilde bir yasami, yerde yemek yemeyi falan bir turlu hazmedemedigini soyluyor, hatta bulundugu ulkenin sehrine varana kadar anlatiyor.

Ne kadari dogru, ne kadari yanlis bilmiyorum ama ben lisedeyken bu hikaye Tarsus'ta agizdan agiza konusuluyordu, herkes birbirine: "Ingilizce konusan cocugu duydun mu" diyerek olayi kendilerine gore yorumluyordu.

Ben de o dedikodularin yalancisiyim!