Mesajı Okuyun
Old 28-01-2015, 18:35   #57
üye47177

Eğer Avukat yanında çalıştırdığı stajyere, müvekkille nasıl sohbet edilir, nasıl ücret istenir, ne tür davalardan ne kadar alınır bu işin piyasası nedir, nasıl müvekkil kazanılır gibi işin en gerekli ama ince yönlerini öğretiyorsa ben şhsen bir stajyer avukat olarak değil para almak üstüne para da veririrm. Çalıştığım 3 büroda da değil müvekkilden para istenirken stajyere de öğretmek , stajyeri odadan çıkartıp duymasın diye kapıyı kapatan avukat gördüm, dosya incelemeden önce dosyadan aldığı vekalet ücreti bilgileri yazan kağıtları aldığını gördüm dosya vermeden önce,serbest avukatlık yapma dediği halde yapacağım babam vergi müfettişi avantajımdan yararlanacağım dediğim için ertesi gün sudan sebeple işten çıkaranı gördüm, yüzüme 'ne diye avukat çalıştırayım bir avukata vereceğim paranın 3te 1 ini stajyere verir çalıştırırım fazla çalıştırdığımda fazla mesai de isteyemez ben iş öğretiyorum derim' diyeni de gördüm. şimdi bu meslektaşlar bize iş mi öğretiyor, kendilerine rakip yetiştirmemek stajyerlere eziyet mi ediyor.Böyle iş öğretilmez ,böyle meslekten soğutulur.Biz stajyer avukatız işçi değil, katip değil.