Mesajı Okuyun
Old 17-11-2006, 13:28   #126
av.elvan

maalesef cevabım hayır.hukuk fakültesini tercih etmezdim.şöyle bir düşünüyorum da artılar ve eksiler yan yana geldiğinde sonuç en azından benim açımdan olumsuz.gerekçelerine gelince, en başta eğitimi hem zor hem de yetersiz.gerçekleri öğrenme dönemi fakülteden sonra başlıyor.staj aşamasına gelince bir kere stajer kimliğiniz bile size adliyelerde yeterli saygınlığı kazandıramıyor (mübaşirler dahil).
tabi simdi bunları kuru kuru yazdığımda yaşanmış olaylarla kıyaslamak imkansız.belki bu sorunların çok şahsi olduğunu da düşünebilirsiniz ama genel bir değerlendirme yapıldığında oluşan sonuç da büyük olasılıkla bu doğru doğrultuda olacaktır.
bu sorunun cevabı aslında "hukuk okumasaydınız ne okurdunuz?" sorusunun cevabı ile kıyaslanarak verilmeli.
ben hukuk okumasaydım beden eğitimi veya ilgili spor branşlarından birini okurdum.bence daha mutlu olurdum.(uzun vadede bu tartışılabilir)
yine de hukuk okuduğum için kendimi şanslı hissediyorum.hukuk bilmek insanı ayrıcalıklı kılar.son olarak söyleyebileceğim,idealist olarak hukuk seçmeyi düşünmeyenler alternatiflerini bi kez daha düşünsünler.