Mesajı Okuyun
Old 14-11-2006, 17:34   #124
Ersin KUŞ

Herşeyin mükemmel olduğunu kurgulayın,savcı iddia makamı olarak sizinle aynı seviyede, hakim en objektif adaletiyle,çalışkanlığıyla yargıyı temsil ediyor.Kısacası koşullar mükemmel diyelim.O zaman daha mı seveceksiniz mesleği,hayalim de tam da bu vardı mı diyeceksiniz...
Benim hayalimde sadece ve sadece hakimlik mesleği vardı çünkü ailemde bir hakim var ve onun gibi olmak istiyordum.Ama koşullarım beni avukatlığı seçmeye yöneltti.Ben de sizin karşılaştığınız olumsuzlukların aynısını belki fazlasını gördüm.Ama şimdi geriye dönüp bakıyorum.İyi ki avukat olmuşum,mesleğimi tüm zorluklarına rağmen çok ama çok seviyorum.Zaten sevmiyorsan yapmayacaksın,yapamazsın zaten.Avukatlıkta her şey var.Hakim ve savcılardan çok farklı bir düşünüş yapısı,mücadele,davayı kazanmanın verdiği haz...Ve çok daha önemlisi avukat her türden insanla iç içedir yani toplumla iç içedir ama hakimlik savcılıkta bu yoktur hatta imkansızdır.
Benim avukatlıktaki tek problemim etikettir,toplumun avukatlara bakış açısı...Ama bununda düzeleceğine inanıyorum.Biz mesleğimizi sevdiğimiz ve hakettiği değeri verdiğimiz sürece,insanlara güven aşıladığımız ve mesleği kullanarak insanları sömürmediğimiz sürece ve bunu yapabilecek kişilik yapısına sahip meslektaşlarımız aramıza katıldıkça bu da düzelecek...Başka çaresi yok! Mücadele, mesleğimizin temelidir...Saygılarımla