Mesajı Okuyun
Old 27-04-2007, 20:18   #168
suskun_juliette

Simsiyah Gecenin Koynundayım -YAPAYALNIZ-
Uzaklarda Bir Yerlerde Güneşler Doğuyor..
Kupkuru Bir Ağacın Dalıyım..-YAPAYALNIZ-
Uzaklarda Bir Yerlerde Bir Şeyler Kök Salıyor..
---
Çatlamış Dudağımda Ne Bir Ses Ne Bir Nefes
Uzaklarda Bir Yerlerde Türküler Söyleniyor..
Hepinizin Bildiği Bir Şarkıdır Kime Ait Olduğunu Yazayım Yine De,FSEK Gazabına Uğramayayım
(*Barış Manço*)

Yine aklıma bir şeyler geldi bu şarkıyı dinlerken...Beni anlatır gibi bu dizeler...Evet simsiyah geceler...Koyu ve kasvetli...Bazen gece bile ürküyor karanlığımdan...Bu şarkı düşüyor yüreğime..Söylüyorum sessizce...Kimseyi uyandırmadan,düşleri,hayalleri,ölümleri uyandırmadan...Gece bile ürküyor suskunluğumdan...Fırtına öncesi sessizlik dersiniz ya tıpkı öyle işte..Bazen anlamsız şeyler yapıyorum,çoğu insanın geride bırakıp gittiği şeyler...Salıncaklardan sarkıtıyorum asi başımı,ilk kez eğiliyor önünüzde belki de..Siz istediğiniz için değil,ben istediğim için..Ve gözlerimi çeviriyorum gökyüzüne..Dolunayı selamlar gibi,gözlerimi yerlerden toplayıp yıldızların arasına katıyorum ve sallanıyorum..olabildiğince hırslı ve güçlü...Kollarım,iki yanımda sallanıyor,rüzgarıma esir oluyor..ellerim asla yere değmiyor,işte halen çok küçüğüm demek ki..!büyümemişim,o tek yıldız gibi tek başımayım öyle büyüyeceğim..ve delicesine haykırarak şarkılar söylüyorum...Deli deyip geçiyorlar belki de,yakıştıramıyorlar bu coşkuyu bu taşkınlıkları...Halen bana alışamadınız mı?Uzakları burda yakalamaya çalışıyorum,uzakta mı diyorsunuz yakında mı,nerde miyim?Ruhların Küskün Olduğu Yerdeyim...Evet işte uzaklarda her şey bu yokluktan bihaber geçiyor..Türkülerinizi söylersiniz yine aldırmadan,meylerin tadıyla kendinizden geçersiniz,oysa ben kendimden geçersem ki ntek varlığım,her şeyimden vazgeçmiş olacağım..Savaştığım direndiğim şeyler o kadar güçlü ki,her yanımda birer yama..dolanıyorum ortada...Cesur mu görünüyorum,Demek ki korkaklığımı çok iyi gizleyebiliyorum..Zırhımı aşabilecek bir varlık tanımıyorum...Yok,Bu cümlelere devam etmenin bir luzumu da yok,Bunları yaşamanın da luzumu yok...Yokluğumdan ötesi Y.O.K