Mesajı Okuyun
Old 05-12-2011, 02:16   #1
Konuk

Acil Kiracı olduğum konut üzerinde eşimin tek başına işlem yapmaması için aile konutu şerhi koydurabilirmiyim?

Merhaba,eşimin yakınlarının evinde 3 aydır kiracı olarak oturmaktayız.Komşularımla aram çok iyi,evi de çok seviyorum.Eşimin yakınlarının bu evden başka evleri de var,kiracı olarak oturduğumuz eve ev sahipleri kendileri taşınacağını söylüyor oysa kira aşamasında istediğimiz kadar bu evde oturabileceğimizi,hatta ileride bu evi satın alabileceğimizi,iyiliğimizi düşündüklerini,bizi evden çıkarmalarının asla söz konusu olmayacaklarını söylemişlerdi.

Eşim,kira süresini uzattıklarını,anlaşma sağlandığını söyledi,içim rahat etti.Ne zaman eşimin yakınlarıyla bu konuda konuşmaya kalksam,eşimle konuştuklarını,sorun olmadığını söylediler.Meğer eşim beni kandırmış,kira sözleşmesi 1ay sonra bitiyormuş,bittiği gibi de bizi evden çıkaracaklarmış.Eşime kira sözleşmesi nerede diyorum,kağıt üzerinde birşey yok diyor,ev sahipleri de aynı şeyi söylüyor ve 2 ay sonra kapının önüne konulacağımızı açık açık dile getiriyorlar.Nasıl oluyor da devlet,erkeğin tek başına bu işlemleri yapmasına izin veriyor?
Eşim,vefat eden babasının evine taşınacağımızı söylüyor ki o ev de çok müşterekli ve çok eski,afedersiniz ama hayvan bağlasanız durmaz tabirine uygun!

Kira süresini uzatmak istiyorum,ne yapabilirim?Bir an önce yapabileceğim ne varsa yapmak,ben de bu konularda eşim kadar söz ve hak sahibi olmak istiyorum.Cevabınızı bekliyorum.