Mesajı Okuyun
Old 19-09-2004, 19:11   #13
Armağan Konyalı

Sayın Gemici,

Yazılanların site kurallarına ters düştüğünü,
Yazılanların beni utandırdığını belirterek

ısrarla

iki defa

bu alana, Sayın Admin'e ve Katılımcı Üye'lere hitaben

sizin başlattığınız konu başlığı le ilgisi olmayan; hukuk dışına taşan mesajların silinmesi gereğini yazdım..

Katılımcı olarak sizden yanıt gelmedi. Sanırım o aralar bu alanı okumadınız ki yanıtlamadınız. Ve yine sanırım ki son mesajların ne kadar kişiselleştiğini ve siyasi propaganda vesilesi haline getirildiğini görmediniz. Görseydiniz böyle bir protesto kararı almazdınız. Görmemenize de sevindim. Yoksa siz de benim kadar üzülürdünüz.

''Yazıların ne olursa olsun silinmemesi '' diye bir kural olamaz. Olsaydı bu site olmazdı.

İki mesajımdan sonra kimseden tepki gelmediği gibi, kişileri aşağılayan ve propagandaya varan mesajlar gelmeye devam etti. Sildiğim mesajlar materyalizm konusunda bir tartışmanın çevresinde hem siyasi hem de dini bir kavgayı başlatmıştı.

Böyle bir kavga sitemizin hukukçuları bir araya getirme ve sadece hukuku konuşma amacına ters düşmekteydi. Siyaset ve din konularının yasaklanması kuralı hukukçuları bir araya getirme amacına hizmet etmektedir. Bu tartışmaların taraf olsun olmasın, hukukçuları birbirlerinden ne kadar uzaklaştırdığını şu anda bile görmelisiniz. Ve bence uzaklaşmamalısınız. Sizin bu sitede bıraktığınız boşluk doldurulamaz. Hukukçu kimliği ile yazan bir kaç kişiden birisiniz.

Asıl uzaklaşması gerekenler, hukuktan çok siyasete yakın yazanlar; siyasi pilavları hukuk potasında ısıtıp yutturmaya çalışanlar olmalı... Bu kişilerin de demokrasinin arkasına sığınmaya hakları olmamalı.

Dünyanın hangi demokratik ülkesinde ''Kelebek Sevenler Derneği'' toplantısında hangi demokrat kişi ''materyalizmi'' tartışır ve hangi demokrat dernek üyesi dinleyici buna katlanır ?

Hukuk kelebek kadar narindir. Beraber koruyalım..

Saygılarımla

Bir Dost