Mesajı Okuyun
Old 07-08-2012, 12:04   #28
AWeSoMe

İyi günler.
Hesap işletim ücreti başlığını görünce hemen ben de cevap yazmalıyım diye düşündüm. Başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum.
Yaklaşık 1 ay kadar önce, yıllardır kullanmadığım mevduat hesabına 700 lira kara bir para yatırdım. Ertesi gün bir baktım, hesap işletim masrafı adı altında 90 lira civarında bir para kesilmiş. Bir koşu bankaya gittim, bu kesintinin neden yapıldığını öğrendim, hesap işletim masrafının tarafıma iadesi talebini içeren bir dilekçe yazdım, içine bir iki tane tüketici hakem heyeti kararı ekleyerek iadeli taahhütlü mektupla gönderdim. MPostanın varmasından 3 gün sonra, 2012 yılının ilk yarısı için alınan yaklaşık 45 Türk Lirasının iade edildiğini, ancak kalan 40-45 Türk Lirasının, 2011 yılının ikinci dönemine ait olduğu için ödenemeyeceğini söylediler. Telefonda görüştüğüm beyefendi, zaten göndermiş olduğum hakem heyeti kararlarında da sadece o yıla ait (!) hesap işletim ücretinin alınabileceğini söyledi.
Bazı insanlar; "Sen de mi canım? 40 liranın peşinde koşuyorsun, boşver, kafan ağrımasın." dese de, ben o 40 lira için saatlerce çalışıyorum. Kendi rızkımı da kimselere yedirecek değilim.
Göndermiş olduğum dilekçemde 30 gün içinde paramın iadesini talep etmiştim. 30 gün geçtikten sonra tüketici hakem heyetine başvuracağım ve inşallah lehime bir karar alacağım.
Herkese de hakkını aramasını, bazılarının tabiriyle "3-5 lira"larının peşinde koşmasını tavsiye ediyorum.
Saygılarımla