Mesajı Okuyun
Old 22-03-2007, 00:01   #7
Admin

Merhaba,

Alıntı:
ben youtube'ta iletişime geçebileceğim bir link bulamadım.
Öncelike youtube'a kayıt olun:
http://www.youtube.com/signup

Daha sonra eposta adresinize gelecek onay mesajındaki linke tıklayarak kaydınızı tamamlayın.

Sonra şikayetçi olduğunuz videonun bulunduğu sayfaya gidin. Orada
"Flag as Inappropriate" linkini tıklayın ve açılacak menüde "HATE SPEECH" (sizin durumuz için) seçin.

Bu o video'yu incelenmek üzere youtube yönetimine şikayet etmeyi sağlar.

Ayrıca aşağıdaki adresler youtube iletişim adresleridir:

DMCA Complaints
YouTube, Inc.
1000 Cherry Ave.
Second Floor
San Bruno, CA 94066
Fax: 650.872.8513
Email: copyright@youtube.com

Buradaki eposta adresine ve faksa, vekil sıfatınızla hukuki (ve elbette ingilizce) kaleme alınmış bir başvuru/ihtar göndermenizi öneriyorum. Bu ihtarde söz konusu videonun X gün içinde siteden kaldırılmaması durumunda Türk Mahkemelerine başvurarak youtube.com sitesine Türkiye'den erişimin engellenmesi başvurusunda bulunacağınız ihtarında bulunmanızı da öneririm.

Alıntı:
örneğin siteyi filtre etmek ne demek?
Sitenin filitre edilmesi, Mahkeme kararıyla o siteye ulaşmaya çalışan (Türk) kullanıcılara sitenin gösterilmemesi demektir. Bunun için Mahkeme bu kararı Türk Telekom'a gönderiyor ve Türk Telekom'da kendisi aracılığıyla internete bağlanan kullanıcılar bu adresi ziyaret etmek istediğinde, siteye blok koyuyor. Böylece site aslında halen yayında oluyor ancak Türk Telekom kullanıcıları (ki ADSL ve kablo.net kullanıcılarının tamamına yakını Türk Telekom Kullanıcısıdır) www.youtube.com yazdığında artık siteye erişemiyor.

Alıntı:
Servis sağlayıcı kimdir,nerdedir?
Servis sağlayıcı içeriği yayınlayan kuruluştur, yani bu olayda youtube.com'dur. Kısaca yukarıda benim önerdiğim metodu önermiş Savcılık.

Alıntı:
Ayrıca hukuki yardımı nerden nasıl talep etmeliyim?
Eylem bir suç olduğuna göre savcılığa başvurmanız gerektiğini düşünüyorum.