Mesajı Okuyun
Old 29-03-2006, 12:48   #8
seam

Varsayılan hukukçu ...

tüm arkadaşlara merhaba,soru karşısında bir an düşünme ihtiyacı duydum evet çocukluk hayalimdi ama şayet seçme şansım olsa hukukçuluğu ülkemde yapmazdım.Sebepleriyse ,
1-o meşhur 3'lü saç ayağında bize düşen bölümüne gösterilen özen ve saygı memleketimizin demokratikleşme çabaları kadar yetersiz ,
2-toplumumuzu oluşturan bireylerin hukuktan ne anladığı ortadayken hukukçu olma bilinci ve isteği taşıyan arkadaşların işinin ne denli zor olduğu ortada
3-çıkarılan yasanın uygulanması için dahi deyim yerindeyse savaşıyorsunuz mesela biz İzmir ceza mahkemelerinde çapraz sorguyu uygulatamadık eminim benzer bir dünya uygulama mevcut
4-arkadaşlar ülkemizde hukukta tekelleşliyor ,icra ağırlıklı çalışan bir çok büro zorda neden mi?banka vekillikleri nasıl mı alınıyor?herzamanki gibi kafa kol ilişkisiyle
5-cezaevlerinde avukat görüşme odalarında tam zamanlı mesai yapan avukatlar var hep içim bulanarak izliyorum tutumlarını ,nasıl bir teatral yetenekleri olduklarına bile bakmıyorlar
6-haa tabii cezaevine girerken maruz kaldığınız arama ,ellerinize tutuşturulan terlikler

zor bu memlekette hukukçu olmak ,bileceksinki sağlık güvencen dahi yok ama buna rağmen evet hukukçu olurdum hoşçakalın