Mesajı Okuyun
Old 04-10-2011, 12:23   #24
by dinçer

Alıntı:
Sayın Kavili bile böyle bir ifade kullanmadı bildiğim kadarıyla meslektaşım. Hakim, savcı ya da herhangi bir görevli tarafından maruz kalınan yanlış bir davranış karşısında alınan tutumu ifade etmek adına Türk Hukuk Sitesi'nde daha yerinde kelimeler kullanmak gerekir diye düşünüyorum.

Saygılarımla..

Sayın EKİCİ ;

"Alaşağı etmek " Türkçe bir ifade olup,aynı zamanda Türk Dil Kurumu onayından geçmiş tüm deyimler ve atasözleri kitaplarında mevcuttur.

Kullandığım bu deyim, en saygın denilebilecek bir yazı içerisinde dahi bulunabilir ve bunda bir sakınca yoktur kanaatindeyim.

Ayrıca gerek memurlar tarafından olsun gerekse hakim ve savcılar tarafından olsun Meslektaşlarımızın uğramış bulundukları fiili ve/veya söz tacizinin aynı şekilde meslektaşlarımızın alaşağı edilmek kastı ile yapıldığı ortada iken sizin bu deyimi kullanmış olmamı hayretle karşılamanızı garipsedim doğrusu.

Kaldı ki Sayın Kavili'ye yönelik olarak kullanmış olduğum bir kelime yazı içeriğimde bulunmamaktadır.Sayın Kavili'ye saygımı muhafaza ederek şunu da söylemek isterim:

Avukat dediğimiz şeyden siz ne anlarsınız ya da avukatı nasıl yorumlarsınız bilemem ama benim Avukattan anladığım ve yapmaya çalıştığım, hiç kimseye ama hiç kimseye haksız yere saygısızlık yapmadan (buna mesleğe katkı sunan Meslektaşlarımız da dahildir mutlak anlamda )hür bir şekilde aldığı işi yapan ve bu uğurda kendi düşüncelerini hiç kimseye bağımlı olmadan ifade edebilen kişidir.

Bu anlamda kullandığım ifadenin kim tarafından nasıl kullanıldığına değil, yerinde bir kullanım mıdır/değil midir diye bakmayı tercih ederim.

Bu açıklamama rağmen kullanmış olduğum söz nedeniyle rahatsızlığınız sürüyorsa da özür dileriz.