Mesajı Okuyun
Old 16-11-2009, 08:59   #24
Batalan

E imzaçok büyükkolaylık kullanmayan arkadaşlara kullanmalarını tavsiyeederimUYAp üzerinden bütün dosyalarını takip edebiliyor, 2007 yılı öncesine ait dosyalarının sadece son duruşma tutanaklarını görebiliyor 2007 ve sonrası yıllara ait dosyalarının tüm içeriğini görebiliyor, İcra takiplerini kendi kullandıkları yazılımlar var ise orada UYAP dosyası oluştur butonuna basarak dosya oluşturup bunu flash bellek ile İcra müdürlüğündeki bilgisayara aktarabiliyor, dosyalarından çıktı alabiliyor, günlük ve aylık olarak icra dosyalarını safahat bölümünden izleyebiliyorlar tavsiye ederim

Aslında UYAP çok güzel ve büyük kolaylık ancak UYAP konusunda yeterli eğitim verilemiyor, Yeterli eğitim verilemediği içinde aksaklıklar yaşanmakta, aksaklıkların giderilmesi ve dosya içeriğinde göremediğiniz bazı evrak ve belgelerin görememe nedenlerinden biride dosyaya evrak ekleme butonunda harici bir evrakın girişini personelin yapamamasından kaynaklanıyor, E imza kullanana arkadaşların kendi bilgisayarlarında oluşturacakları harici yazışma klasöründe her hangi bir dosyalarına sunacakları dilekçeleri yada belgeleri oluşturdukları klasörden flash belleğe atarak ilgili mahkeme bilgisayarından uyapa aktarabilirler tabi buda mahkeme personelinin biraz da becerisine kalmış bir şey, tüm bunları bilme sebebim görev süresi içerinde UYAP konusunda katıldığım teknik destek hizmet eğitim kurslarında aldığım eğitimden biliyorum