Konu: Bir Rüya...
Mesajı Okuyun
Old 07-06-2007, 12:54   #4
Doomswar

Sayın Av.Şehper Ferda Demirel;
Burada vermek istediğim mesaj siz ne kadar iyi olursanız o kadar kötü olursunuz idi.Konuyu biraz açayım isterseniz.
Toplumuzda iyi olmak demek insanların istediği gibi davranmak görüşüdür.Yazımın bir bölümde Adamın biri bir para uzatıyor ve siz hak etmediğinizi düşünerek o parayı almıyorsunuz ve siz o insan için kötü kelimesiyle sıfatlandırlıyorsunuz sizin söyleminizde ne iyiliği tavsiye ediyorsunuz ne kötülüğü cümlesi yer almaktadır bunun kendimce cevabı ise yeri gelince iyi olmak yeri gelince kötü olmaktır zaten bununla bağdaşan bir olay vardır yazıda yaşlı teyze böceği ezmiyor fakat o böcek yaşlı teyzeyi öldürüyor.Hayata karışmama konusunda size katılıyorum elbetteki yaşam amacımız yaşamdan kaçmak olamaz zaten böyle bir düşünceye sahip olsak yaşamanın bir anlamı olmuyor bu bölümü bütün kötüleri iyi yapamazsın,dünyayı tek başına değiştiremezsin içinde bulunduğun ortamda elinden gelenin en iyisini yapmalısın felsefesinden yola çıkarak yazdım.Umarım açıklamalarım yeterli olmuştur yazıyı okuduğunuz ve düşüncelerinizi paylaştığınız için sonsuz teşekkürlerimi iletiyor saygılarımı sunuyorum.