Mesajı Okuyun
Old 05-05-2008, 18:47   #133
Av.Suat Ergin

Sayın AvTürk,

Öncelikle yazışırken üslubunuzun forum kurallarına uygun olmasına dikkat edin. Mesajlarınız silinmediyse bunun nedeni tek farklı görüşte olanın siz olmanızdır. Örneğin 114 üncü mesajınız kurallara aykırıdır:

Alıntı:
“sn engin özoğul,

Türk Polisi serseri değildir bunu bi yere not edin.

sn suat ergin

çok geçmiş olsun(doğruysa). tabi suc duyurusunda bulunmuşsunuzdur değil mi?(doğruysa)

sn ateş

haklısınız. siz zaten hep haklıydınız”

Ya da şu
Alıntı:
“benim bahsettiğim mesele; sanki ortada sadece ve sadece yasal haklarını kullanan, aşırıya kaçmayan, pankart açmayan, polise taş yağdırmayan bir işçi gurubu ve buna müdahale eden acımasız polis ve emniyet güçlerinin olduğu hikayesi.”

Yukarıda yazdıklarımı Forum Yöneticisi sıfatıyla yazdım.

Şimdi ise üye olarak, yazmak istiyorum.

Lütfen tartışılan konudan uzaklaşmayalım. Konu, ellerinde taş, sopa, molotof kokteyli olmayan normal vatandaşlara polis tarafından yapılan kötü muameledir. Siz bu muameleyi görmek istemeyebilirsiniz. Ancak konu dışında bir takım fotoğraflar ve linkler vererek demagoji yapmayın. Burada yazan meslektaşlardan hiç kimse o tür olayları tasvip edecek şekilde mesaj yazmadılar. Israrla konuyu başka mecraya çekmek istemektesiniz.

Verdiğiniz haber ve gazete siteleri iktidarın borazanı olanlar, tabii ki gerçeği yazmayacaklardır. Sizin sevmediğiniz, Hürriyet, Milliyet, Radikal, Cumhuriyet gibi gazeteler ve t.v. kanalları defalarca haber ve görüntü verdiler. Bunların devlet düşmanı olduğunu söylerseniz komik duruma düşersiniz.

Benim ilk mesajımda yazdıklarımdan hangisi sizce doğru değil ki (doğruysa) şeklinde itham ettiniz. Benim bir yalanımı mı yakaladınız? Yazdıklarımdan hangisi yalan olabilir sizce…Mecidiyeköy’de oturduğuma inanmıyorsanız, belgeyi fakslayabilirim. Astım olduğuma mı inanmıyorsunuz? Yoksa polislerin gaz bombası attığına mı inanmıyorsunuz? Ya da sekreterimle, babasının anlattıklarına mı? Belki de hemşirelerin anlattıklarına inanmıyorsunuz. Tüm bunların kolayı var. Buraya kadar gelin, sizi hepsiyle konuşturayım. Tüm bunlara inanmıyorsunuz ama kendinizden emin bir şekilde “sonra hastaneya bomba atılması olayı sizi hayal kırıklığına uğratmayacak ama tamamen hayal ürünüdür. polis bir yaralıyı hastaneye götürürken gaz bombasını yere düşürmüş, en çok zararı da kendi görmüştür.” Diyebiliyorsunuz.

Benim uyarım üzerine özür dileyecek yerde;

Alıntı:
“sn suat ergin, otada bir güvensizlik olmadığını öncelikle belirtmeliyim. yaptığım objektif olarak durum tespitinden ibarettir. elbette meslektaşlarıma değer veririm, ama bu her fikre katılacağım anlamına gelmez.”
Diyebiliyorsunuz. Neyin ‘durum tespitini’ yapmaktasınız; benim yalancılığımın mı? Bütün dünyanın gözü önünde olan olayları ısrarla görmeyecek kadar subjektifsiniz. O nedenle objektif olduğunuzu iddia etmeyin lütfen…Öte yandan benim görüşlerime katılmama hakkınız tabii ki vardır. Ama ‘yalancı’ demeden yapmalısınız bunu…

Yine taraflı yayın yapan bir gazetenin haberine dayanarak, 'turist olayının'yalan olduğunu kanıtlama çabası içine giriyorsunuz. Diyelim ki turist değiller. Sayın Aladağ'ın verdiği linkte olayla ilgili fotoğraflar duruyor. O fotoğrafları seyredin lütfen. Vatandaşın polise bırakın tepkisi olmasını, polis arkadan vuruyor. Dönüp şaşkınlıkla bakınca yeniden copu yiyor. Nerede mukavemet, nerede afiş, nerede molotof kokteyli???

Saygılarımla