Mesajı Okuyun
Old 16-09-2011, 16:36   #703
hülya er

Hakim ve savcıların gerçekten oturup böyle önerileri düşünüp tartıştığını hayal etmek bile o kadar üzücü geliyor ki bana.Yazık harcadıkları zamana.Önerileri hakkında benim de acizane söyleyeceklerim varDaha önce başka bir isim altında bir internet sitesine de yazmıştım bunları. Görenler olursa intihal yapdığım sanılmasın, o da benim)

1)Bazı kurumlardaki döner sermaye verilmesi gibi imkânlar tanınmalı.

Amacı nedir bu döner sermayenin? Buradan elde edilecek gelirle ne yapılması planlanmaktadır? Ayrıca bu döner sermaye neyle dönecek?

2)Protokoller yapılarak hâkim - savcıların buralarda ücretsiz muayene edilmesi sağlanmalı.

Hiçbir şeye para vermesinler zaten. Bedava otursunlar, bedava işe gidip gelsinler.Bedava yaşasınlar. Çocuklarınızı da bedava okutalım mı?

3)Cüppeler yeniden tasarlanmalı.

Çok affedersiniz tek eksiğimiz buydu değil mi? Cemil İpekçi tasarlasın hatta. Nasıl?

4) Hâkim - savcıların belli aralıklarla psikolojik destek alması sağlanmalı.

Katıldığım tek öneri. İşte bunu çok iyi düşünmüşler. Gerçi iki dakika insan içine çıksalar, halkın arasına karışsalar yeterli olacak ama.

5)Adli Tıp’tan cinsel suçlarla ilgili daha hızlı rapor alabilmek için ‘beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığı’ araştırması yerine sadece ‘beden sağlığının bozulup bozulmadığı’ araştırılmalı.

Ruhsal sağlığının bozulup bozulmadığına hakim kendisi karar verecek galiba.

6) 15 yaşından küçüklere karşı rızaen cinsel ilişki suçlarının ceza miktarları düşürülmeli.

Yoo direkt suç olmaktan çıksın bence. Maksat iş yükü azalsın.