Mesajı Okuyun
Old 28-04-2012, 15:54   #3
Ega

Alıntı:
Yazan aykutyigit
1-tahliye taahhütnamesinde sorun yok .Tahliye tarihi gelince icra yoluyla evden tahliye ettirebilirsiniz.
2- sadece bu duruma dayanarak x ile aranızdaki sözleşmeyi feshedip tahliye davası açabilirsiniz.
3- Tahliye taahhüdüne dayanan tahliye de sözleşmenin olması şart değil.Ayıca x'in dışında başka bir kişinin kullanması ile sözleşme tarihinin değiştirilmesi arasında pek bir ilişki kuramadım.Engel olmaz sanırım.İmza inkarı yapmazsa sadece tarihe ilişkin bir itiraz olursa ne olacağını ben de bilmiyotum Belki sözleşme blirsi süreli kabul edilir.İyi çalışmalar.

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
1-) Tahliye tarihi gelince X isimli şahsı tahliye ettirebilmek için icra takibi başlatacağım ama X isimli şahıs kiralananda oturmuyorki oğlu oturuyor. Yapacağım icra takibinde borçlu olarak X isimli şahsı göstereceğim ama X isimli şahıs da kiralananda oturmadığı için takibimin sonucu ne olacak?

2-) Evet dediğiniz yolu bende düşündüm ama kira sözleşmesi üzerinde sonradan oynanmış ve taraflar paraflamamış. Böyle bir kira sözleşmesine dayanarak X isimli şahsa açacağım tahliye davasının lehime sonuçlanma ihtimali bence hiç yok.

3-) Yapacağım takip ve davalar bakımından kira sözleşmesi üzerinde oynanması ve kiralananı kiracı dışındakı başka kişinin kullanması halinde hangi yolu tercih etmem lehime olur diye bağlantı kurmaya çalışmıştım.