Mesajı Okuyun
Old 25-10-2013, 17:50   #38
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av65
.b)Tarafların hazır olduğu ve davacı vekilinin davayı takip edeceğini bildirmesi üzerine bu beyan dikkate alınarak davanın yenilenmiş sayılmasına,ancak aradan geçen süre bir aydan fazla olduğundan,davacı vekiline yenileme talebinin harcını yatırması için bir haftalık kesin süre verilmesine bu süre içinde yenileme harcı yatırılmadığında yenileme işleminin yapılmamış sayılmasına"şeklinde karar verdi.

Suat Beyin yukarıda söylediği gibi iki duruşma arası 3 aydan daha uzun bir süre olsaydı bu geriye dönük işlemden kaldırma kararının akıbetini düşünmek bile istemiyorum.Tavsiyeleriniz ve değerli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Evet, çok şanslısınız. Duruşmayı 3 ay sonraya ertelemiş olsaydı, "davanın açılmamış sayılmasına" karar verecekmiş.

Bence öncelikle harcı yatırın ki, "davanın açılmamış sayılmasına" karar verilmesin. Çünkü o durumun sonuçları daha vahim. Dava bittikten sonra ise,Adalet Bakanlığı'na harcın iadesi için dava açın.

Ha, bu arada ben kesinlikle medyum değilim.

Saygıdeğer Dostum Hulusi Metin'e ithaf ediyorum.

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bu arada -hele davalı taraf beyanını muhabere yoluyla gönderirse- 1 aylık süre geçerse, biz dava harcını tekrar yatırarak(3 ay geçmezse)yenileyebileceğiz.

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Siz olması gerekeni yazıyorsunuz ben ise olanı ve olacağı yazmaya çalışıyorum. Çünkü hukuk mantığım hala "davalıya süre veren" hakimin neler yapabileceğine çalışmaktadır.