Mesajı Okuyun
Old 18-06-2019, 20:36   #1
imsel

Varsayılan 3.kişinin istihkak iddiası.istihkak davası açılabilir mi?

"satıcı.x limited şirketi.
alıcı:e kişisi
ben devir eden x limited şirketine ait olan.... adresinde işletme adı ....lisesi olan işletmeleri ve bu işletmelere ait olan işletme hakkının tamamını ve ve içinde bulunan bilimum demirbaşların tamamını ve anılan işletmelere ait ....MEB ..sayılı ruhsatı ile birlikte ....sayılı ruhsatları ile birlikte toplasm 4.bin tl bedel karşılığı devir ve teslim ettim.Devir bedelini nakden ve tamamen aldım.anılan kurumların borç ve alacaklarını vadesi gelmemiş borç ve alacaklar da dahil olmak üzere kurumları devir alan ......a ait olduğunu ve başka bir alacağımın kalmadığını beyan ve kabul ederim.
ben devir alan e kişisi ...adresinde işletme adı.....lisesi olan işletmeleri ve bu işletmelere ait olan işletme hakkının tamamını içinde bulunan demirbaşların tamamını anılan işletmelere ait yukarıda belirtilen işletme ruhsatlarıyla 4.bin tl bedel karşılığı devir ve teslim aldım.devir bedelini nakden ve tamamen ödediğimi herhangi bir borcumun kalmadığını beyan ve kabul eder kurumun borç ve alacaklarını vadesi gelmemiş borç ve alacaklar da dahil olmak üzere tarafıma ait olduğunu şimdiden kabul ve beyan ederim.
satıcı, alıcı
şirket yetkilisi imza imza" şeklinde noterde düzenlenmiş bir satış sözleşmesi var.sözleşme şubat sonu 2019 da yapılmış.öğretmen 2 yıl bu şirketin satılan bu okulunda çalışmış.2016 da işçi alacağı davası açtık ve 2019 mart sonunda kazandık.dava satış sözleşmesinden sonra bitti.kesinleşti.ilamlı takip yaptık.şirketin okulu ruhsat ve eşyalarını bu şekilde sattığını bilmiyorduk.okulda bugün 18.06.2019 fiili haciz için gidince satın alan e kişisi istihkak iddiasında bulundu.klima ve bilgisayarlar haciz tutanağına geçirildi.icra memuru tutanakla istihkak davası için 7 günlük süre verdi.e kişisinin sözleşmedeki "kurumun borç ve alacaklarını vadesi gelmemiş borç ve alacaklar da dahil olmak üzere tarafıma ait olduğunu şimdiden kabul ve beyan ederim." şeklindeki kabul beyanına göre ya da başka bir gerekçeyle istihkak davası açabilir miyiz? limited şirketin üstüne bir malvarlığı hesap,araç bulamadık.ne yapıla bilecektir?saygılar.teşekkürler.