Mesajı Okuyun
Old 15-02-2019, 17:52   #1
Av. Kürşat AYKOL

Varsayılan Binaya Rahatsızlık Veren Eşcinsel Komşunun Tahliyesi

İyi çalışmalar sayın meslektaşlarım.
Site içi detaylı bir arama yaptım ama yakın ya da benzer başlık bulamadığım için yeni başlık açmaya karar verdim.
Bir müvekkilin yönetici olarak ikamet ettiği binada eşcinsel komşuları bulunmakta ve özellikle geceleri binaya sürekli yabancı kişiler girip çıkmakta. Bu kişiler genellikle alkollü olmakta ve müvekkilin binadaki komşuları ile cinsel ilişkiye girdikleri duyulan sesler sebebiyle tüm dairelerce bilinmekte. Diğer daireler de bu durumdan şikayetçi. Hatta bu husus daha önce bina yönetim kurulu kararı sonrası savcılığa şikayet konusu edilmiş ve daire mühürlenmiş. Ancak mühür bir şekilde kaldırılmış ve şuan çevreye rahatsızlık verecek düzeyde bir uygunsuz hayat hali mevcut. Söz konusu kişiler gerek bina sakinleri gerek bina yönetimi tarafından defalarca uyarılmasına rağmen diğer dairelere rahatsızlık vermeye devam etmekte. Binadaki herkes durumdan şikayetçi ancak rahatsızlık veren komşu "kiracı" konumunda olmayıp mülk sahibi olduğu için normal tahliye yollarına başvuramıyoruz.
634 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu aklımıza geldi. İncelediğimizde kanunun 24-25. maddeleri ile "hakimin müdahalesi" başlıklı 33.maddeler acaba dedirtti ama izlenecek yol hakkında net bir kanaat oluşmadı. Konuyu okuyan ve daha önce benzer durumla karşılaşan, bize bir tavsiye verebilecek olan meslektaşımız varsa çok makbule geçecek. Şimdiden ilginiz için teşekkür eder tekrardan iyi çalışmalar dilerim