Mesajı Okuyun
Old 22-02-2007, 13:54   #31
sahinaydın

Forum yöneticimize ben de teşekkür ederim.
Okula devam sorununa tekrar dönecek olursak, latifeler ve benzetmeler bir yana, daha somut sorunlar ve çözüm önerilerini konuşmamız gerektiğini düşünüyorum.
Çünkü, Hukuk Fakültesi öğrencisi için okula devam etmemek gibi bir lüks yoktur.Bu şekilde okulun biteceğini söylemek, hatta uygulamada başarılı olunabileceğini dahi düşünmek eğitim sistemimize ne kadar güvendiğimizi göstermektedir.
Mükemmellik ancak ütopyadır, kastettiğim de buydu zaten. Eğitimin mükemmel olmasını beklememeliyiz, fakat en iyi verimi nasıl alabiliriz onu halletmeliyiz.
Bizden geçti, çok iyi eğitim aldığımız söylenemez; zira bunu söyleyebilmek için öncelikle kendimizden emin olmamız gerekirdi.
Ancak biz mezun olduk (yada son sene) diye yeni geleceklere de aynı öğütleri vermek midir tek çözüm?
400 kişi de olsa fakültenin mevcudu, bir şekilde öğrencilerin derse devam etmelerini sağlamak gerekir, faydalı olup olmayacağı artık eğitimcilerin ve bu derse katılan öğrencilerin
sorunudur.
Mevcut 400 değil 1000 kişi de olsa , rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri bütün hukuk fakültelerinde olmalıdır.
Anayasa;
A. Gençliğin korunması
MADDE 58. – Devlet, istiklâl ve Cumhuriyetimizin emanet edildiği gençlerin müsbet ilmin ışığında, Atatürk ilke ve inkılâpları doğrultusunda ve Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü ortadan kaldırmayı amaç edinen görüşlere karşı yetişme ve gelişmelerini sağlayıcı tedbirleri alır.
Bütün gençlerden bahsedildiğine göre, hukuk fakültesi öğrencilerini genç kabul edersek() –ki gençler-
Onların derse devamını, akabinde verimliliği sağlayıcı tedbirler önceden düşünülmeli ve alınmalıdır.
Kim yapacak derseniz,
Cevabı siz verin.