Mesajı Okuyun
Old 22-11-2012, 17:32   #15
Av. Fatih KARACA

Yıllardır Blackberry kullanıyordum. İnterneti yavaş ve sorunlu. Multimedya programları kısıtlı. Telefona uygulama eklemek son derece zahmetli ve onların da kullanımı sorunlu. Ömrü kısa, yedek parçası kısıtlı. Arada bir RIM firmasının teknik sorunları nedeniyle çalışmaz olur. Açılıp kapanması TRT 1 kanalı gibidir, seramoni ister. "İyi de neden kullandın bunca yıl?" derseniz, kısa mesaj alır gibi e-posta alır ve gönderir. Klavyesi son derece kullanışlıdır, dokunmatik değildir. Bir avukatın ihtiyacı olan Microsoft Office programlarını sorunsuz çalıştırır. Microsoft Outlook ile birebir eşleşir, hem adres defterini hem posta kutusunu yanınızda taşırsınız. Malum, her yerde şifre kullanıyoruz ve bu şifreleri unutuyoruz. İçinde bir şifre kasası bulundurur ve tüm şifrelerinizi buraya koyarsınız. Sadece bu kasanın şifresini bilmeniz yeter, diğerlerini girip öğrenirsiniz.

Bir süredir android işlemcili bir telefon kullanıyorum. Hemen her türlü uygulama mevcut ve eklenebilir. Hatta Microsoft Office programlarını kullanmak için iki ayrı program yükledim, birinde sorun olursa diğerini kullanıyorum. En büyük sıkıntım, Blackberrydeki gibi bir e-posta alış verişinin mümkün olmaması. Hem anlık değil hem de e-postaları saklamak biraz zor. Bir de tabi telefon beni hep uygulamaları kullanmaya itiyor, bu yüzden de pili çabuk bitiyor.