Mesajı Okuyun
Old 05-02-2007, 00:46   #9
irfan AYDIN

Varsayılan Ülkenİn Aci GerÇeĞİ

Hep derim, bir ülkede mal ve can güvenliği sağlanamamışsa O ülkede,Anayasanın,yasaların ve de yeteri kadar yargı yerinin olması,polis ve jandarmanısın bulunmasının bana göre HİÇ, AMA HİÇ ÖNEMİ YOKTUR.İşlevini yapmadıktan yada yapamadıktan sonra,kurum yada kuruluşların,var olmasının ne yararı var. Yukarıda açıklanan olay,çok korkunç insan dinlemekten ürperiyor.Ancak,bu olay bilgi sahibi olduğu-muz onbinlerce olaydan sadece biri..Sevgili hukukçular bu ve buna benzer olayların önlenmesinin başka bir ifadeyle Ülkemiz gündeminden düşmesi için TBMM ÜYELERİN TÜMÜNÜ değiştirmek gerekir.Çünkü,Ülkemizdeki tüm sorunların kaynağı TBMM Üyelerinin kafa yapıları (insanlık ve demokrasi anlayışları) ile ilgilidir. Bu gün Ülkemizde demokratik yapıya sahip hiç, ama hiç bir bir siyasi parti bulunmamaktadır.Böyle oluncada bu güç her kuruma aynen yansımaktadır.ŞİMDİ SORMAK İSTİYORUM,CAN GÜVENLİĞİ SAĞLANAMAMIŞ BİR HAKİMİN,SAVCININ,KAYMAKAMIN VALİNİN, POLİSİN OBJEKTİF DAVRANMASI,ADİL OLMASI MÜMKÜNMÜDÜR? VARSAYALIM,SİZLERDEN BİRİ,KAMU GÖREVLİSİSİNİZ ATIYORUM GÖREVİNİZ GEREĞİ YAPMANIZ GEREKEN BİR İŞİN YAPILMAMASI BİR ÖRGÜT TARAFINDAN SİZDEN İSTENSE VE "BU İŞİ YAPARSANIZ 15 YAŞINDAKİ KIZINIZLA 17 YAŞINDAKİ OĞLUNUZU ÖLDÜRÜRÜZ " DERLERSE NE YAPARSINIZ? Hepinizi düşünmeye davet ediyorum.Çözüm bu soruya verilecek cevapta saklı.
a)Ülkede mal ve can güvenliği yok.Olayı Polise intikal ettirsem şimdi olmasa bile sonra beni kim koruyacak yine çocuklarımı öldürüler diye düşünürsünüz.
b)Amaan görmezlikten geleyim bu memleketi ben mi kurtaracağım.Dersiniz ve olayı örtbas edersiniz.
c)Ben polisime,Savcılarıma,Yasalarıma ve siyasilerime güveniyorum.Bu kurumlar,çocuklarımı da beni de korurlar. Buna rağmen bir aksilik olursa,bu ülke için şehit olmak yada şehit vermek de gerekir.Diye düşünürsünüz.
Buyurun seçin.. Bu ülkede basından öğrendiğimiz bir çok olay var ki, (A) beni öldürecek koruyun diye Valiliğe ve Savcılığa suç duyurusunda bulunan bir çok vatandaşımız malesef korunamamış ve öldürülmüşlerdir.
İddia ediyorum,bu olayların sorumlusu, ne polistir.ne savcıdır,ne hakimdir ve ne de diğer Kamu görevlileridir.Bu olayların tek sorumlusu vardır.TBMM Üyeleridir. Sayın Admin,Sayın Form Yöneticileri düşüncelerimin siyasetle ilgisi yoktur. Düşüncelerim herhangi bir siyasi partiyi hedef almamaktadır. Sevgi ve Saygılarımla.