Mesajı Okuyun
Old 27-03-2008, 12:07   #120
Av.bozkara

Sayın Ergin öncelikle geç de olsa bize de ışık tutan bu karar için sizi tebrik ederim. Benim de OGS den gelen bir cezaya ilişkin sorunum varç Bundan 3 yıl önce ist.a gittiğimde aracımla cihazım olmadığı halde ogs den geçmiştim. ne de olsa 3-YTL cezayı öder kurtulurum demiştim. Ama bana buna ilişkin tebligat gelmesini bekledim gelmedi. Hatta söz konusu aracı sattım. Satış aşamasında da herhangi bir ceza ile karşılaşmadım. Şimdi geçen gün 330-YTL lik bir ceza geldi iş adresime. Araçtırma yaptım. ogs den kaçak geçişlerde durum tespit edilir edilmez ceza miktarını ödemeniz için tebligat yapılıyor ve siz bu tebligata rağmen 3 gün içerisinde cezayı ödemezseniz 11 katı ve işlemiş faizleri ile beraber tahliye için maliye bakanlığına gönderiliyormuş.Maliye Bakanlığı ilgili vergi dairesinde cezayı ilan ediyormuş. Ancak ne hikmetse benim 3 yıl önce gerçekleşen bir olayın cezası 3 sene sonra ve beklediğimden çok daha fazla bir meblağ ile karşıma çıkıyor. Bana ceza dün tebliğ edildi. Bununla ilgili sulh ceza mahkemesine başvursam netice alabilirmiyim? Ya da böyle bir durumla karşılaştınız mı daha önce?

Saygılarımla