Mesajı Okuyun
Old 09-11-2007, 10:38   #74
Av.EErdem

Bizim iki yıl öncesine kadar tiger boxer cinsi bir köpeğimiz vardı, ancak evde değil, bahçede kendi kulubesinde yaşıyordu. Malesef sitedeki başka köpekler gibi o da yakın zamanda çalındı. Hatta size konuyla ilgili bir anımızı anlatayım.
Köpeğimiz çalındıktan sonra; kıyıp da kuyruğunu kestirmediğimizden çalan böyle bir şey yapabilir diye, bütün veterinerlere ve kliniklere haber bıraktık, civar sokakları gezip sevgili Rex'imizi aradık ama sonuç alamadık. Birgün babam, Başsavcıyla sohbet ederken kendisine ; köpeğin ne kadar iyi özelliği varsa özlemle anlatıp üstüne tüylerinden DNA testi yapılıyormuş, hırsızı böyle bulabiliriz belki demiş. Nüktedan Başsavcı da ''kendini çaldıran köpeğin DNA testini yaptırsan ne olur kardeşim, bırak yas tutmayı, sizin boxer kaniş ruhu taşıyormuş'' diye espri yapmış. Sonuçta köpeğimizin ardından uzun süre kendimizi kötü hissettik ve bir daha da köpek almadık, alamadık. Hayvan sevgimizi de muhabbet kuşu ve akvaryum balıkları besleyerek tatmin etmeye çalıştık. Geçenlerde balıklarımızdan biri öldü ve yıllardır beslediğimiz o canlının ölümüyle üzüldük.
Ben hayvan sevgisinin bambaşka bir duygu olduğunu düşünüyorum ve evcil bir hayvan beslese de beslemese de herkesin bu sevgiyi içinde barındırmasını diliyorum.