Mesajı Okuyun
Old 19-12-2007, 12:48   #25
hırs

Alıntı:
Yazan Mustafa ÖZCAN
Hırs hasarettir diye bir söz var, fazla hırs hüsranla sonuçlanır... Zira aşırı hırs hata getirir... Haklı ve yeterli hırs başarının kapılarını açar... Fazlası zararlı olan kaygı bile başarıya giden yolda bulunması gereken zararlılardan..

Haksızlıklar dürüst meslektaşları çileden çıkarıyor... Zeynep hanım yukarda yazdı, gerçekten zor durumda olsa halinden anlayacağım ama Jeep e binip ofisime kadar gelip ahkam kesmelerini kaldıramıyorum dedi...

Yine Hırs kod adlı arkadaşımız başkalarının parası ile fabrika sahibi olanların mutluluklarını sorguladı, zoruna gidiyor haklı olarak..

Ama neticede kendinize zarar verecek düzeyde hırs hasaret getirebilir... Yasal çerçevesinde kendinizden emin ve haklı olarak tüm yapılacakları tespit edin ve gereğini yapın sonuçta onlar sizin ayağınıza gelsin. Yoksa hırstan kendinizi yeseniz mutlu olur bu tür pişkinler... Keyfe gelirler. Hukuk ve teknik anlamında icrada uzmanlaşın nice çözüm yolları ve teknikler bulacaksınız. Birde o an çözülmüyorsa zamana bırakın. Bırakın borçlu rahatlasın beklemediği bi anda yine hacze gidin, bakın neler olacak.. Kaçırdığı mallar ortaya çıkacak.. Başardığını zannetiği bir anda ve sizin unuttuğunuzu zannettiği bir anda yeniden olayın üstüne gidin bakalım neler olacak...

Birde İİK cezai hükümlerini iyi uygulayın.. Taahhüt, yalan beyan, Mal beyanında bulunmama, Usulüne aykırı beyanlarıda kaçırmayın, 74. maddede yazılı şartları taşımayan mal beyanları usule aykırıdır ve geçersizdir. Malını eksiltenin cezası, vs bir çok hüküm var her hangi biri işinizi görebilir..

Limited şirketi müdürünün şirkette hissesi vardır. Bu hisse üzerine haciz konulup şirketin tasfiyesi neticesinde borçlu müdürün payına düşecek miktardan alacağı tahsil etmeye yönelik işlemlere devam edin bakalım ne olacak.

Saygılarımla...
sayın mustafa özcan malesef şirkette hissesi yok.ama ben şirkete birinci haciz ihbarnamesi yolladım.açıkça bundan da bir sonuç elde edeceğimi düşünmüyorum çünkü avukatı var ve hemen itiraz edecek.mal beyanındanda ceza çıkaramam avukatı aracılığıyla haciz ihbarnamesine itiraz etti....saygılar