Mesajı Okuyun
Old 04-09-2007, 16:22   #20
fatotaso

Benim şahsi kanaatim;
UYAP'tan ne köy olur, ne kasaba...

Bu projeye bu güne kadar ne kadar para harcandı, bilen var mı?

İcra Dairelerince bir kısım verilerin istenmesi son derece kolay bir programla yapılabilecekken; öyle karmaşık bir program yazılmış ki, senede 3-4 icra takibi yapan meslektaşlarımız bile kendine icra programı almak zorunda kaldı. Bazı firmalar programlarını UYAP uyumlu hale getirip tekrar sattılar.

XML verilerin aktarılmasına elverişli son derece basit bir yapı iken, Bakanlığın vermiş olduğu programla veri kaydı yapabilmek sinir savaşına dönüşüyor.

Özünde UYAP iyi amaçlarla oluşturulmak istenmiş olabilir. Ancak, verimli bir kullanımı yok. Bu saatten sonra, sıkıtılarının giderilmesi de son derece zor olacaktır. Belki sil baştan yapmak çok daha kolay olacaktır.

Davanızda başarılı olmanızı canı gönülden diliyorum.

Dilekçenizi tam olarak incelemek için zamana ihtiyacım olacağından şu an için bir şeyler söyleyemiyorum. Faydası olabilecek bilgilerin olması halinde paylaşacağım.
Saygılarımla.

Bu satırları yazdıktan birkaç gün sonra; adliyede uyap yüzünden bütün işler ağır aksak ilerliyor. 1 saat kalemden makbuzu al, bir saat veznede sıra bekle, bir dilekçe vermek 2 saatinize mal olsun iyi mi? İdare mahkemesinde ise bilirkişi ücretini bile yatıramadık.