Mesajı Okuyun
Old 29-12-2011, 11:53   #74
üye19891

Çocuk büyüdükçe derdi artar derler ya ben de anne babamın psikolojisini gözlemleyerek bu sonuca varıyorum babam her geçen gün dertlerimizin hiç bitmediğinden yakınıp duruyor tabiki bence bu durum babamın bizim derdimizi kendi derdi gibi görüp ilgilenmesinden ve 5 çocuğu olup ayrı ayrı dertlerle uğraşmasından kaynaklanıyor mesela benim son derdim şu idi senelerdir çalışıyorum baba bir gün güzel günler gelecek sanıyorum ama bir türlü gelmiyor lisede çok çalış hukukta çok çalış daha sonra dil eğitimi derken sabah 6 gece 12 lik yapılan ders çalışma mesaisi hiç bitmiyor hemen ardından da yüksek lisansa başlayınca ben bırakıyorum dedim bir ay önce; babam da yaklaşık birkaç haftadır bunun neden kaynaklandığını düşünüyorondan çocuk sadece küçükken güzel büyük versiyonunun verdiği problemleri küçükün verdiği zevkten o kadar az görüyorum ki ailem üzerinde yaptığım gözlemlerde her ne kadar beni yanlarında istediklerini ve çok sevdiklerini daima dile getirmiş olsalarda
sonuç olarak şu an çocuk düşünmüyorum büyütmek bir dert Türkiye şartlarında iyi bir işe yerleştiklerini görmek ayrı bir dert çünkü günümüz şartlarında öğretmenlik mesleği bitti hukuk çok yaşlandı ölmek üzere tıp sadece orta yaşlı duruyor bizim çocuklarımıza kadar ölür o alanda ...