Mesajı Okuyun
Old 16-09-2006, 16:59   #4
mutlakadalet

Sayın medvetcti, öncelikle sizi tebrik etmek istiyorum. Karşılaştığınız bunca sıkıntıya rağmen vicdanınıza bakabilme karakterini sergilediğiniz için.
Öyle bir asırdayız ki doğrular yanlış, yanlışlar doğru şeklinde tezahür ediyor. Bildiğimiz torpil, referans olarak resmileşiyor. Rüşvetin adı hediye olarak literatüre geçiyor. Ve hepimiz belki farkında olarak belki de farkında olmadan bu yanlışların birer parçası oluyoruz. Şu anda öğrenciyim ilerde ihtiyacım olduğunda belki ben de sağlam bi referans bulabilmek için çırpınıyo olacağım. Sanırım sorun da buradan kaynaklanıyo hepimiz-en azından kendim-emeğe saygı, adalet, hak gibi konularda benzer yorumlar yapıyoruz ama somut olaydaki süjeler biz olduğumuzda roller değişiyor. Bu bakımdan çuvaldızı kendimize batırmakta fayda görüyorum. Sayın medvetcti umarım karşılaştığınız sorunlara rağmen bu konudaki kararlılığınızı sürdürürsünüz.

Not: Sayın Sehper, açmış olduğum konunun benzerlerinin yapıldığını belirttiğiniz için teşekkür ederim. Konuyu açmadan önce forumda gerekli araştırmayı yapmadığımdan ötürü de özür dilerim. O zaman konunun farklı olabilmesi açısından anketimizin yanına şöyle birşey ekleyebiliriz:
Vicdanı ve cüzdanı arasında kalıp cüzdanı tercih etmek ahlaksız bir davranış mıdır? (Sayın "Admin" çok şey istediğimin farkındayım )