Mesajı Okuyun
Old 27-05-2009, 12:42   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan maa't
Merhaba,
Ben okul yılları da dahil toplam 4 sene çeşitli hukuk bürolarında çalıştım. Hakimlik sınavına girdim ve mülakattan elendim. Şu anda bi hukuk bürosunda çalışıyorum fakat artık kendi ofisimi açmak yahut kendi işimi yapmak istiyorum. Genel itibariyle düşünüldüğünde meslektaşlarımızın çoğunun öncelikle icradan başladığını biliyorum. bu sebeple banka icra dosyalarını almak bana mantıklı geldi. Ama bunun için ne yapmam lazım bilmiyorum.iş başvurusu gibi cv mi gmndermek gerekiyor gerekiyorsa nereye yoksa tanıdık mı nasıl oluyor açıkçası bunu çok merak ediyorum.Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok memnum olacağım Teşekkürler....

Evet, mantıklıdır aslında da almak için öncelikle bankaya başvurmanız gerekir. Büyük olasılıkla sizden önce birileri başvurup tüm icra dosyalarını zaten almış olur.Ama yine de başvurun.

Serbest avukatlık, hiç bir zaman planlandığı gibi gelişmez. Misafir bulduğunu yer misali bir durum vardır. Mesleğe yeni başlayan bir avukatın, hem tecrübe olarak gelişmesi için hem de bir miktar birikim yapabilmesi için, bir kuruluş ya da şirkette çalışmayı tercih etmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Umarım her şey istediğiniz gibi olur. Bol şanslar.