Mesajı Okuyun
Old 17-03-2017, 17:50   #9
flamel

Alıntı:
Yazan guyar
Sayın meslektaşlarım,
Avukatlık stajımı yaptıktan sonra serbest avukat olarak çalışmaya başladım ve kendi büromu açtım.Yaklaşık 8 ay çalıştım ve bu süreçte yeni başlayan biri için iyi sayılabilecek miktarda para kazandım.Bir gün nette gezerken kpss alımları kapsamında yaşadığım şehirde bir kamu kurumunun avukat alımı yaptığını öğrendim ve puanım boşa gitmesin diye tercih yaptım ve en yüksek puan benimmiş ve bu nedenle kurum avukatı olarak atandım.Önceleri çok eğlenceli ve rahat gelirken zamanla 8-5 mesai saatleri ile tam bir memura dönüştüğümü ve kurumda tek amirim olsa da bi avukatın memur olması ve amir-memur ilişkisi beni sıkmaya ve rahatsız etmeye başladı.28 yaşındyım ve kurumda 7. ayım ve serbest avukatlık günlerimi özlemeye başladım ve giderek tam bir memur olmaktan korkmaya başladım. Şimdi serbest avukatlığa dönsem büroyu kapattıktan sonra tekrar açmak acaba çok mu zor işlerim rayına oturmaz mı diye çekiniyorum açıkcası.
Sayın meslektaşlarımın düşüncelerini öğrenmek isterim.
Sayın Meslektaşım sizinle aynı yol ayrımına gelmiş biri olarak tercihinizi öğrenmek isterim. Kararınız ne yönde oldu acaba?