Mesajı Okuyun
Old 21-07-2015, 12:28   #31
detay82

Alıntı:
Yazan Mavidem
Merhaba sevgili meslektaşlarım:
4 yıllık avukatım ve kendi büromu açalı 2 ay oldu 4 yıldır icra ağırlıklı çalışan bir hukuk bürosunda SGK lı avukat olarak çalışmaktaydım.Başkasının yanında çalışarak çevre edinilmediğini çok iyi tecrübe ettim.Hele banka icrası ile ilgilenen bir işçi avukat iseniz adliyeye senede belki 3-4 defa gidebildiğiniz düşünülürse meslektaşlarınız tarafından bile unutulmuş olabilirsiniz.İşte tüm bu ahval ve şerait içinde dahi vazifemiz kendimize saygı duymaktan vazgeçmemektir
Büromu açalı 2 ay oldu.Artık iyi bir maaşım yok sabah uyandığımda günlük olarak kontrol ettiğim iş akışı veya son gün işlem listesi yok neredeyse hiç mi hiç işim yok .Sn.Av.Avcı 'nın bahsetmiş olduğu gibi sabah gelip akşam çıkıyorum bir şeyler okuyorum kapım tesadüfen veya yanlışlıkla çalındığında çok heyecanlanıyorum Bu durumun geçici olduğuna dair sarsılmaz bir inanç içerisindeyim.Umarım sarsılmaz Her ne olursa olsun ağır çalışma koşulları altında silinerek öleceğimi hissettiğim o dönemlerdeki ruh halimi düşününce çok daha iyi durumdayım ve umarım hiç bir zaman pişman olmam bu kararımdan ..İçimde bir huzur ve umut var..Trajikomik olan bu durum buraya 20.07.2015 tarihinde yazıldı..Bakalım...
Herkese sevgiler ve bol şans dilerim..

Kanımca yanlış yoldasınız!!!!

Zira ülkemizde neredeyse her akraba topluluğuna bir kaç avukat düşmekte. Her yer avukat tabelalarıyla dolu. Bu durumda, ofiste iş beklemek zaman kaybıdır. Zira kimse tabelaya gelmez, zaten bilindiği üzere gelenden de kolay kolay hayır gelmez. İnsanlar sizin orada beklediğinizi bilmezler.

Ofisinizde istediğiniz kadar, hukuki bilgi yutabilirsiniz, ancak benim gördüğüm, hukuki bilgi, müvekkillerin ve adliyelerin nazarında sanıldığı kadar etkili değil. Siz çok güzel bir temyiz/dava/cevap/beyan dilekçesi hazırlamış olabilirsiniz, ancak anlayana sivrisinek durumunu da görebilirsiniz.

Müvekkil de size ücretinizi, hukuki bilginizden ziyade, sizin kendisine verdiğiniz izlenime göre tayin eder ki!!! doğru izlenimi bırakmak avukatlığın en zor ve en önemli yanıdır!!!

Bence, eğer yeni ofis açmış ve henüz fazla bir yükünüz de yoksa, topluma faydalı olmak adına; içinize sinen ve size uyan sosyal projelerde, kurumlarda görev almalısınız, aktif olarak hayatın, insanların içine girmelisiniz.

Ofiste iken de, mesleğinizde size oldukça faydası dokunacağı için, daha çok, hızlı okuma teknikleri, on parmak hızlı klavye kullanma gibi yetenekleri kazanabilirsiniz.

Bilmeyi, araştırmayı bilen biriyseniz hiç bir bilginizin olmadığı hukuki bir konuda dahi kısa bir süre içerisinde her türlü bilgiye sahip olabilirsiniz.