Mesajı Okuyun
Old 15-04-2012, 00:28   #12
tekgent

Önemli Kendi Yaptığım sorgulama Yazılımları Hakkında

Merhabalar,

Öncelikle sizlere sormak istediğim birkaç sorum olacak.
Ptt barkod sorgulama sitesi üzerinden tebliğ durumu sorgulama ile ilgili yaptığım bir program var icra programlarının içerisinde de benzer uygulamara rastladım ama benim hazırladığım yazılım kayıtları toplu olarak sorguluyor(Sıra ile yazılım kendisi otomatik olarak web browser üzerinden sorguluyor.) Bu yazılımın illegal bir yönü varmıdır acaba? Yazılımı birkaç arkadaşımla da paylaştım çünkü.

Ayrıca internet vergi dairesi üzerinden kimlik bilgilerini doldurmak koşulu ile girilen kayıtları ptt sistemindeki gibi kendi kendine sorgulayan çıkan sonuçları da (vergi dairesi vergi no-vergi adresi v.b.) bilgileri excel ortamında rapor olarak veren bir yazılımda hazırlıyordum acaba bu yazılımların yasadışı olma ihtimali olabilirmi.

Şunu tekrar hatırlatmak isterim sorumu sorarken, yazılımlar kendi bünyelerinde hiçbir data bulundurmamakta web tarayıcı üzerinden elle girilen bilgileri benim verdiğim excel den alarak web sayfası üzerindeki gerekli alanlara dolduruyor ve çıkan sonularıda excel ortamında raporluyor.

Yorumlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar