Mesajı Okuyun
Old 30-09-2009, 19:58   #1
Mutsuz Kız

Soru Eşin Sürekli Olarak Alkol Alması Sebebi İle ,Koruma Kararı,Kısıtlama ve Nafaka

Gercekten boyle bir site için sizlere biz okurlar ne kadar tesekkur etsek azdır, emeginize saglık diyerek sorumu sormak istiyorum.

Babam alkolik ancak tedavi olmaya yanaşmadıgı için hayat annem ben ve erkek kardesim için çekilmez hale geliyor. Ama herhangi bir şiddet yok evimizde. 3yıl önce 3ümüz psikolojik açıdan dayanamayarak kiraya çıktık.Ancak geçim sıkıntısı ve aile büyüklerinin baskıları nedeniyle geri dönmek zorunda kaldık..

Annem hiçbir sosyal hakkı(ssk,aylık,emekli maaşı) olmadığı için ve mirastan(yaşadıgımız ev için) men olmamak adına boşanmayı göze alamıyor.Ben şuan işsizim ve kardeşim çalışıyor yalnızca.

ANNEMIN BOSANMADAN, AYRI YASAMASI DURUMUNDA" annem nafaka davası açabilir mi yada dava açarak maddi destek talep edebilir mi babadan?" Çocukların psikolojik durumları, annenin çalışmaması ve sosyal hakkının olmaması, babanın alkol bagımlısı olması gibi nedenler sunularak yada ne şekilde olabilir?? Babamın geliri iyi.Ancak alkole ve içki masalarına gidiyor.

Eger aydınlatırsanız çok seviniriz. Hayatınızdan mutluluk eksik olmasın, iyi gunler tesekkurler.