Mesajı Okuyun
Old 13-04-2010, 18:16   #8
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan pallanco
Benim ve eşimin kredi kartına yıllık aidat yansıtıldı. Hakem Heyetine başvurdum ve lehime karar aldım. Kararı icra takibine koydum. 1 hafta sonra (ödemesini hiç aksatmadığımız halde) kartımızı kullanamamaya başladık. Üstelik, alışveriş yaptığımız yerlerdeki ruh halimizi bir düşünün "limit yeterli değil galiba beyfendi"...

Bankanın müşteri hizmetlerini aradık. Cevap: "hakem heyetine başvurduğunuz için kartınızı iptal ettik, yeni bir başvurunun ardından yeni bir sözleşme imzalarsanız açarız"

Güleyim ağlayayım mı ? Yasal hakkımı kullandığım için cezalandırılıyorum.

Şimdi; önce bankaya bir yazı yazacağım, neden kartımın kapatıldığını bir de yazılı soracğım. Cevap alabilirsem ve de aynı içerikte cevap alırsam, kartımın tekrar kullanıma açılmasını ve yaşadığım mağduriyetten dolayı maddi-manevi tazminat davası açacağım. Sizce başarı oranım nedir ?

Sayın meslektaşım,

Bankadan kartınızın iptal edildiğine ilişkin bir yazı almaya bakın. Herhangi bir temerrüdünüz sözkonusu değilse salt hakem heyetine başvurduğunuz için kartın iptal edilmesi, kanaatimce Kredi kartı Sözleşmesinin ihlali sayılabilir. Bu itibarla mahkemeye başvurarak akdin aynen ifasını (yani kredi kartının verilmesini) ve ilave olarak bankadan manevi tazminat ve (sanmıyorum ama eğer varsa maddi bir zararınız) maddi zararlarınız için maddi tazminat talep edebilirsiniz.