Mesajı Okuyun
Old 12-11-2012, 13:31   #80
subutayozgur

Alıntı:
Yazan Av.Ömer Güntay
Azlin, meslektaşımızın ayağa kalkmaması sebebine dayalı olduğu noktasından ben tam emin olmadım.. İlk okuyuş ve bakışta iki konu yanyana geçtiği için zihinsel bir birleştirme ameliyesi yapıyoruz ama acaba öyle midir?

Acaba, müvekkili, sayın subutayozguru salt bu sebeple mi azletmiş bulunuyor?

Sayın Ömer Güntay!
Mahkemede yaşanan tartışmayı müvekkilime aktardım.Tutanağın bir örneği de müvekkilime gönderildi. Müvekkille yapmış olduğumuz toplantıda konunun kendisiyle ilgisinin bulunmadığını ve bu konuda geri adım atamayacağımı söyledim.Bu tartışmanın kendisine zarar verip veremeyeceğini sordu bende hakimin kişisel özelliklerini bilmediğimi bu konuda garanti veremeyeceğimi ve duruşmaya girmemi istemiyorsa beni bu davadan azletmesi gerektiğini söyledim. Bunun üzerine müvekkil azilname gönderdi. Gönderilen azilnamede Kadıköy 1. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen 2011/434 E. sayılı davada mahkeme hakimiyle yaşadığınız tartışmanın benimle ilgisinin bulunmaması ve bu tartışma nedeni ile duruşmaların görülemiyor olması ve mahkeme hakimiyle tartışmanızın benim haklarımı zarara uğratabileceği düşüncesi ile ve sadece bu dava ile sınırlı olmak üzere sizi vekillikten azlediyorum yürütmekte olduğunuz diğer hukuki işlemlerde vekilliğinizin devam ettiğini bildiririm yazmaktadır.