Mesajı Okuyun
Old 05-02-2014, 21:47   #1
Konuk

Varsayılan Ozel hastanenin sigorta parasini geri vermemesi hk.

Merhaba arkadaşlar,
1 Subat 2014 tarihinde babam( emekli ) ozel bir hastaneye giderek mr cektirmek istemis. Sisteme bakildiginda, babamin sigortasinin gozukmedigini paranin tamamini kendisinin odemesini istemisler. Babamda odemis. Oderken, veznede ki bayan eger sigortanizi aktif ederseniz parayi 3 gun icinde geri alabilecegini soylemis. Bende dun ve bugun sigorta islemlerini hallettim ve hastaneye gittim parayi almaya. Fakat ordaki kadin once parayi vermeye kalkti, ardindan bir sekilde konuyu degistirip babamin parmak izinin gerekli oldugunu aksi takdirde parayi geri veremeyeceklerini soyledi. Ama bu konusmalar olurken kadin tamamen yolucu bir sekilde konustu yani once bakti parayi vs. saydi allem etti kullem etti ve olayi parmak izine getirdi. Bende bunun uzerine baska bir ozel hastanede calisan arkadasimi arayip durumu anlattim ve oda parayi muaf belgesiyle beraber bana verebileceklerini soyledi. Babam neden parmak izi veremiyo konusuna gelisem eger; bugun is icabiyla yurt disina cikmasi gerekti ve 20 gun boyunca geri gelemeyecek dolayisiyla parayi benim almam gerekiyo. Ben yarin tekrar konusmaya gidecegim ve parayi almaya kararliyim cunku alinabilecegino ogrendim. Sizce nasil bir yol izlemeliyim? Ayrica bu konu hakkinda lutfen beni aydinlatin.