Mesajı Okuyun
Old 11-07-2019, 15:12   #1
Dmt

Önemli Boşanamıyorum.Lütfen sesimi duyun

Bir türlü sonuçlanamayan boşanma davam var.Zor şartlarda canımı zor kurtarıp polise sıgınarak kurtuldum.Ama yaşadıklarım yetmezmiş gibi şimdi avukatımla sorun yaşıyorum.Kimim kimsem yok yardım edecek.Dava açmak için avukata sadece boşanmak istediğimi birşey istemediğimi söyledim.Aylar sonra annemden öğrendim bilgim olmadan benim adıma maddi manevi tazminat ve nafaka istenildiğini.
Zaten hali hazırda psikolojim çökmüş durumdayken derdimi anlatıp bir an önce beni boşamasını istedim.Ne geçinecek tek kuruşum ne bir güvendiğim yer var.Annemin üç beş kuruş yardımıyla nikahta takılan iki bileziği bozurup bedenim ve yaşadıklarım dolayısıyla bozulan psikolojimle iş bulup bir taraftan yeni bir düzen kalacak yer bir taraftanda geçinmeye gayret ediyorum.Davayı açalı 1.5 sene oldu.Hala sonuca ulaşamadım.Avukatımdan istediğim dosyam hala elime ulaşmadı.Ne zaman arasam zamanı yok sorularıma cevap alamıyorum.Ben sizi ararım deyip aramamalar.Sadece davam hakkında sorular soruyorum.Fakat hiçbir soruma şu ana kadar yanıt alabilmiş değilim.Davayı küçük yer xabuk biter diye kendi memleketimde açtım.ilk mahkemeye geçici hakim girmiş.İkinci mahkeme görevsizlik kararı verdi.İstinafa gitti.Bulunduğu yere geri döndü dava.Bu süreçte canla başla öğrenebildiğim bu kadar.Tedbir nafakası bile alamadım.Ne kadar zor durumda kaldığımı tahmin bile edemezsiniz.Geldiğim nokta şu ayın 22 sine gün aldım tanıklarda iki tarafta gelecek.Söylediği sadece bu.Ben boşanacağım kişiden kaçıp polise sıgındım.Korkuyorum yan yana gelmekten.İkametgahım dava açtığım yer annemin yanı.ama yine korkumdan orada da kalamıyorum.Başka bir ildeyim.sigortalı ve asgari ücret aldığım bir iş buldum ancak kira elektrik su ve üstünden kalanla idare etmeye çalışıyorum.Bilet alacak param yok.İşyerine Sıkıntımı anlatsam para istesem herkez korkacak bu durumdan işimden olucam.Anlayacağınız hem yan yana gelemiyorum korkudan hemde zaten maddi durumum elvermiyor.İşin içinden çıkamıyorum.Kadın derneklerine bile başvurdum bir sonuç çıkmadı.Gitmek zorunda mıyım bilmiyorum.Avukatıma neye istinaden gelicem diye soruyorum cevap yok.Boşanıyor muyum onu bilmiyorum.Tedbir nafakası içeride birikiyor sen merak etme dedi bana gecen sene.Şimdide boşanırken mahkemeye söylicez diyor.
Bu arada babamı kaybettim.Annemin sorunlu bir evliliği var.O yüzden onun evinde hem korkumdan hem de zararım olmasın diye kalamıyorum.Dava annemin bulunduğu ilde yani memleketimde.Ama gidince kalacak yerim dahi yok.
Mesajımdan anlayacağınız üzere sıkıntım çok.neyi nasıl anlatabildim bu kafa karışıklığıyla bilmiyorum.Sadece bir yardım bekliyorum.Avukatım gerekli bilgiyi vermediği için bir kez daha mağdurum.
Davam biterse babamın maaşını alarak geçimimi sağlayacağım.
İşin kötüsü günden güne kötüye gidiyorum.Lütfen cevaplanmayan sorularla başa çıkamıyorum.Avukatım ne yapmaya çalışıyor olabilir.Sonuna kadar haklı olduğum durumda neden bu mağduriyeti yasıyorum.