Mesajı Okuyun
Old 16-08-2007, 16:05   #163
uye12277

sayın Beşir Özbek
Bu sene mezun olan biri olarak size tek tavsiyem küçük denilen dersleri hafife almamanız . Özellikle bu sene deniz ticareti ve genel kamu hukuku gibi dersler inanın çok baş ağrıttı . Hatta şöyle bir örnek vereyim , deniz ticareti dersini geçenler , icra-iflas hukukunu geçenlerden fazla değildi .
bunun yanında ;
2.öğretim olduğun için Kamil Yıldırım'la ilgili bu sene tecrübe ettiklerin seneye sana fayda sağlayacaktır icra için.
1.öğretim arkadaşlar ise Baki Kuru'yu okurlarsa yeterli olacaktır.
Ceza usul hukuku bir başka önemli ders . Sizin hocanız Hamide Zafer olacak büyük ihtimalle . Kanımca son sınıfın en önemli dersi ceza usuldür . Zor olup olmaması sana bağlı tüm dersler gibi =)
Birde sanırım siz idari yargıyı 2. sınıfta görmediniz . Bu nedenle son sınfta bu dersi göreceksiniz. Yani ders sayınız 13 olacak.
Az önce Genel Kamu Hukuku diye bahsettiğim ders sizde İnsan Hakları hukuku olarak okutulur diye tahmin ediyorum.
Sizin 2. sınıftaki genel kamu ile alakası yoktur bu dersin.
Ayrıca çok önemli bir husus var . Hakimlik - Savcılık sınavına girmeyi düşünüyorsan finallerde okulu bitirmen lazım . Eğer tek bir büte kalsan dahi çok çok büyük ihtimalle bir sonraki sınavı beklemek zorunda kalacaksın.