Mesajı Okuyun
Old 28-03-2010, 00:05   #1
soner.a

Varsayılan cep telefonu operatörüne karşı dava '' haberleşme özgürlüğünün kısıtlanması

Sayın meslektaşım,
1 yıl önce x firmadan her yöne sınırsız hatlardan aldım. Hattı ay içerisinde konuşurken firmadan bir mesaj geldi. Makul kullanım sürelerine uymadığınız için hattınızı aramalara kapatıyoruz; bu mesaj üzerine müşteri hizmetlerini aradığımda hattınız yoğun kullanımdan dolayı aramalara kapatılmıştır,ancak ziraat bankasına 300,00 tl ara ödeme yatırırsanız hattınızı açarız; dediler.
Bende tabii ki o an aramam gereken bir çok kişiyi arayamadım ve bi çok müvekkilimede ulaşamadım.
Şu an icra takibi geldi; tabi ki bu icra takibi gelmeden önce tüketici hakem heyetine başvuruda bulunmuştum ; ancak hala kararı bekliyorum. Bana gönderilen borç tutarı da 840,00 tl olarak faturalandırılmış.
Şu an itibariyle borca itiraz etmeyi düşünüyorum; ama miktar düşük olduğu için temyizz sınırın altında olduğu için çekincedeyim; ya hakim de aksi kanaat oluşur bi de%40 tazminat gelir diye..
Bir de manevi tazminat talebinde bulunmak istiyorum '' haberleşme özgürlüğümün kısıtlandığına ilişkin'' .
Siz değerli meslektaşlarımdan sormak istediğim;
Neler yapmak gerekir?
Siz olsaydınız ne yapardınız?( Ver kurtul mu? Yoksa yerel mahkemenin vereceği kesin karara mı gitmek(temyiz sınırının altında olduğu için))