Mesajı Okuyun
Old 27-10-2006, 19:50   #1
Nesrin D.

Varsayılan Türk hükümetine karşı dava açılabilir mi?

YİMPAŞ’ın Alman Interpolü’nce çıkarılan kırmızı bültenle Şubat 2005’ten bu yana aranan yönetim kurulu başkanı Dursun Uyar, bir türlü yakalanamıyor. Üstelik, bu süre içinde TBMM’ye gidiyor, elini kolunu sallayarak içeri giriyor, Meclis Araştırma Komisyonu’na ifade veriyor. Bu da yetmiyor, önceki gün Yozgat’a gidiyor ve AKP Yozgat Milletvekili İlyas Arslan’ın cenazesine katılıyor. İlginç yanı ise cenaze namazında en ön safta yer alırken, hemen yanında Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener ve İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış ve AKP Grup Başkan Vekili Eyüp Fatsa bulunuyor. (internet haberden alıntı)
son günlerde tartışma konusu olan yukarıdaki durum akılda bazı soru işaretlerini bırakıyor.bunlardan bazıları site kuralları gereği tartışılması doğru olmayan türden.Ben konuşulması mümkün olanı sizlere açıyorum.
yukarıda adı geçen şahsın kırmızı bültenle aranmasına rağmen (üstelik bu hususta bir kararın varlığının kesinliğin rağmen)kolaylıkla yakalanma imkanı da varken yakalanmaması sebebiyle Türk hükümetine karşı dava açılması mümkünmüdür?
Açılabilirse ne gibi şartala gereklidir?
bu davayı kim açar?

--------------
saygılar...