Mesajı Okuyun
Old 22-02-2013, 12:58   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan cmuk
HArun Bey sıra cetveline itiraz davası yanılmıyorsam asliye hukukta açılıyor ve daha uzun ve zahmetli bir yol o nedenle şikayetle daha kısa süede sonuca ulaşabileceğimi düşündüm. Ayrıca Şeyda Hanım İcra dairesi her ne kadar hatalı bir işlem de yapmış olsa kendi yaptığı işlemin hatalı olduğuna karar vererek o işlemi iptal edemiyor. Bu nedenle şikayet yoluna gitmek istiyorum.

Sadece "sıraya" itiraz edecekseniz, görevli mahkeme icra mahkemesi, alacağın esasına da itiraz edecekseniz genel mahkemelere dava açacaksınız. Harun Bey'in sıra cetveline itiraz etmeniz gerektiği yönündeki cevabına katılıyorum. Şu anda "memur muamelesini şikayet" ederseniz, taraf olmadığınız için şikayetiniz red edilecektir.

Sizden önceki takibin miktarının yüksek olması, senedin şirket adına keşide edilmesine rağmen, ihtiyati ve icrai haciz işleminin kişi adına yapılması ve buna rağmen borçlu şirketin takibe itiraz etmemesi(itiraz etmediğini varsayıyorum) akla muvazaalı bir takiple karşı karşıya olduğunuz, fikrini getirmektedir. Olaya bu yönüyle bakıp, buna göre hareket ederseniz, menfaatinize olabilir.