Mesajı Okuyun
Old 01-09-2006, 00:07   #22
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ankara Hukuk bir ekol müdür...

Bu foruma her yanıt yazıldığında, her okuduğumda, övünmek gibi olmasın ama beşiktaşlıyım sözü gelip yerleşiyor kulağıma

Okulumuz bir ekol mü/ydü sorusuna bir yanıt yazmayacağım ama, ankara hukuklu olmanın, orada okurken öğrencileri arasınd aolmayan takım ruhunun,şimdilerde yaşamaya başladığını görmek de sevindirici.

Evet, AÜHF de, -en azından bizim dönemimizde- hiç bir zaman bir takım ruhu olmadı. Hepimiz kendi arkadaş gruplarımız içinde, ellerimizde koca ciltli kitaplarla dirsek çürütmekle meşguldük. Komşumuz SBF nin kapısının önünden geçerken, inek bayramlarında okullarında onlarla birlikte eğlenirken, bizim niye bayramımız yok diye yüksünürdük. Siyasalın, iletişimin, eğitim fakültesinin içinde bulunduğu, onları çevreleyen duvarlara bakar da, bizim bir kampüsümüz bile neden yok derdik. ODTÜ nün kampüsüne, bahar şenliklerinde gider, allahım, neden biz bu hatayı yaptık derdik.

Bugün geriye dönüp bakınca, sıfırcı Lale Sirmen'li (çok şükür bizim dersimize girmemişti, yoksa burada olmayabilirdim), Mustafa Günday'lı, Yahya Zabunoğlu'lu, Erdal Onar'lı, Bilge Öztan'lı, Oya Araslı, Nevzat Toroslu, Ejder Yılmaz'lı AÜHF yi anımsıyorum. Bilmiyorum, hala oradalar mı?

Gecikmiş de olsa, bu ruhun yakalanması güzel.

Tüm AÜHF lilere, selam ve sevgiler.