Mesajı Okuyun
Old 21-10-2003, 16:13   #23
STARFISH

Varsayılan AİLE MAHKEMELERİ SINIFTA MI KALIYOR?

Bulunduğum ilçede Asliye hukuk mahkemesinde çocuğumla kişisel sürelerin artırılması hakkında dava açtım, yargıç en isabetli kararı vererek Sosyolog,psikolog için bilirkişi ücreti yatırmamı talep ederek, Aile Mahkemesinden bilirkişi talebinde bulundu. Ne yazıkki Aile mahkemelerinde sosyolog,pedagog,psikolog kadrosu olmadığından Aile mahkemesi beni valiliğe , valilikte il sağlık müdürlüğüne yönlendirerek bilirkişi listesini talep etmek için elden takip yöntemiyle başvuruları yapmamı sağladılar. Gönderecekleri ilde bulunan hastahanelerde ve serbest çalışan psikolog, sosyolog, pedagog bilirkişi isim listesidir. Bu süreç tam 2 aydır sürüyor hala bilirkişi atanamadı. Aile Mahkemelerin yararına en çok inanan bendim, bunun avrupa ve amerikada örnekleri var ve mükemmel işlemektedir. Ancak bu mahkemelerde hala bu kadroların olmamayışı ve vatandaştan sivil bilirkişi ücreti talep edilmesi, elden takip yöntemi bende yargının hala sınıfta kaldığını ifade etti. geç gelen adalet kime ne fayda sağlarki........