Mesajı Okuyun
Old 17-05-2013, 02:03   #1
Konuk

Kitap Eşin Mal Varlığının Resmiyette Görülmemesi/Aynı Kişi İle İkinci Kez Evlenme/Katılım Alacağı

merhaba; ben evleneli 14 yıl oldu.11 yaşında bir oğlum var.eşimle bundan yaklaşık 3 yıl önce şiddetli geçimsizlik,alkol,küfür dayak,ve aldatma nedeni ile anlaşmalı olarak boşandık.oğlumun velayetini benim almamla birlikte hakim beyin zorunlu kıldığı 100 tl'lik aylık nafaka bağlandı. eşimle resmi olarak boşanmamıza rağmen sadece 1 yıl göreceli olarak ayrı kaldık.daha sonra nikahsız olarak yaklaşık 2 yıl aynı evi tekrar paylaştık hiç boşanmamış gibi,ve akabinde 2012 eylül ayında yeniden resmi nikah yaptık.ancak yukarıda bahsettiğim kötü olayların düzelmesini beklerken aksi durumlar yaşanmaya devam etti.ve nihayetinde çocuğum ve yuvamın kurtuluşu için silbaştan yaşamın olmayacağı kanaatine vardım. 1-eşime boşanma davası açarsam birinci mahkemenin anşamalı karar hükmü geçerlimidir.lehime yada aleyhime olan durumlar nelerdir.2- resmiyette eşimin üzerine hiçbir malvarlığı yoktur ancak abisiyle ortak olduklar işyerinin mülkünde ve tüm gelirlerinde fiilen haksahibidir3-eşim kendi işyerinde muhasebecisinin yaptığı düzenleme ile mali müşavirlik stajını başlatarak sigortalı olarak gözükmektedir..4-benim ise resmiyeti olmayan resmi kapanışını henüz yeni vememe rağmen halen çalıştırıdğım bir bayan kuaförüm var.mülkü bana ait değil kiralıktır.ne resmiyette nede fiili olarak hiçbir malvarlığı mülkiyetinde hak sahibi değilim.5-dava açarsam şahitlerle eşimin malvarlığını ıspatlayabilirim.ancak resmi olmayan bir malvarlığı üzerinde hak talebinde bulunabilirmiyim.oğlumun velayetini yeniden üzerime alabilirmiyim.ve bu koşullar altında oğlumun tüm masraflarını reşit oluncaya kadar ortak ödeme talebinde bulunabilirmiyim.ayrıca eşim beni tehditlerle evden atmaya çalışıyor.mağdur durumdayım.boşanma talebini benim açmam benim lehime mi aleyhimemi olur.yukarıda belirttiğim konularda izlemem gereken yol nedir? lütfen acil olarak cevap verirseniz çok sevinirim.sizden alacağım cevap doğrultusunda.ya dava açıcam yada onun açması gerekiyorsa ailemin evine sığınmaya gidicem.çok zor durumdayım.lütfen acil cevap veriniz.